بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قرارداد خارج سازی شناورهای مغروق تمدید شد

کد خبر: 43661 Print This Post
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۸:۲۳
قرارداد خارج سازی شناورهای مغروق تمدید شد

http://www.bananews.ir/قرارداد خارج سازی شناورهای مغروق(سالویج) بین شرکت تایدواتر خاورمیانه و سازمان بنادر و دریانوردی تمدید شد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت تایدواتر خاورمیانه، مدیر امور فنی و مهندسی شرکت با اعلام این خبر تصریح کرد: این قرارداد که از سال ۸۵ بین شرکت تایدواتر و سازمان بنادر و دریانوردی به ارزش ۸۵ میلیارد تومان و برای خارج سازی ۷ فروند شناور مغروق در خور موسی به امضا رسیده بود از سال گذشته و با خارج‌سازی اولین فروند از این شناورها اجرایی شد و بر اساس مذاکرات صورت گرفته تا پایان سال جاری نیز تمدید شده است.

به گفته گلرخ امین، شرکت تایدواتر خاورمیانه به منظور جلب موافقت سازمان بنادر و دریانوردی برای تمدید این قرارداد از شریک خارجی استفاده خواهد کرد.
وی اضافه کرد: مراحل خارج‌سازی دومین شناور مغروق نیز در حال انجام است و طی دو ماه آینده این کشتی از خور‌موسی خارج می‌شود.
مدیر امور فنی و مهندسی شرکت تایدواتر خاورمیانه همچنین از برنامه ریزی برای خارج سازی سومین فروند شناور مغروق در خور موسی خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود این کشتی نیز تا پایان سال شناور‌سازی شود.
وی خواستار تعدیل ارزش قرارداد بین تایدواتر و سازمان بنادر شد و افزود: با توجه به اینکه بخش عمده هزینه‌های پروژه مذکور ارزی است این قرارداد باید به تناسب وضعیت فعلی قیمت ارز تعدیل شود.
شرکت تایدواتر خاورمیانه به منظور اجرایی کردن قرارداد سالویج تا‌کنون بیش از ۲۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در این بخش انجام داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها