بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۲۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Saturday, 17 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهره‌برداری از ۲۰ بندر چندمنظوره در سال جاری

کد خبر: 42548 Print This Post
۱۹ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۶:۰۰
بهره‌برداری از ۲۰ بندر چندمنظوره در سال جاری

http://www.bananews.ir/مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: ۲۰ بندر چند منظوره امسال به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید عطاءالله صدر – معاون وزیر راه و شهرسازی – با اشاره به ساخت و بهره‌برداری از ۴۰ بندر چند منظوره مردمی در سواحل جنوب کشور در سال گذشته، اظهار کرد: احداث این بنادر در نوار ساحلی کشور، علاوه بر محرومیت‌زدایی و رونق کسب و کار مردم ساحل نشین، باعث مهاجرت معکوس مردم از شهرهای بزرگ به سواحل کشور شده است.

نوروز بدون حادثه سفرهای دریایی

وی با اعلام تخلیه و بارگیری ۱۳۸ میلیون تن کالا در سال گذشته، از جابه‌جایی ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر دریایی در سال ۹۱ خبر داد و گفت: در ایام تعطیلات نوروز امسال نیز شاهد افزایش ۱۰ درصدی سفرهای دریایی بودیم که به رغم این افزایش استقبال مردم از مسافرت‌های دریایی، به‌کار گیری شناورهای بزرگ مسافربر و ازدیاد ترافیک دریایی در این ایام، هیچ حادثه‌ای رخ نداده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آب‌اندازی شناورهای مدرن مسافری، ساخت اسکله‌ها و ترمینال‌های مسافری مطلوب، از برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان بنادر و دریانوردی برای تأمین ایمنی سفرهای دریایی خبر داد و گفت: درحال حاضر با استقرار تیم‌های ورزیده تجسس و نجات دریایی در بنادر و آموزش حرفه‌ای امداد و نجات به خدمه شناورهای ناجی، تیم تجسس و نجات آمادگی دارد ظرف پنج دقیقه خود را به محل حادثه برساند.

توسعه بنادر متناسب با بازار توسعه تجارت

صدر با تاکید بر اینکه سازمان بنادر و دریانوردی یک ارگان تخصصی است و باید جایگاه تخصصی آن حفظ شود، گفت: سرمایه‌گذاری و توسعه متوازن این سازمان در همه بخش‌های بندری، دریایی و پسکرانه بندری با مشارکت بخش خصوصی ادامه خواهد داشت.

وی از توسعه ظرفیت تکمیلی بنادر خبر داد و گفت: توسعه بنادر یعنی افزایش ظرفیت قبول کالا و پیش‌بینی ظرفیت رشد تجارت، بنابراین باید مدیریت حمل و نقل و مدیریت اقتصاد کشور یکپارچه شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها