بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نظارت نرم‌افزارهای ویژه بر تردد کالاهای ترانزیتی بنادر

کد خبر: 41034 Print This Post
۰۵ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۱۰
نظارت نرم‌افزارهای ویژه بر تردد کالاهای ترانزیتی بنادر

http://www.bananews.irمدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خروج کانتینر و کالای ترانزیتی از پسکرانه‌های بنادر را از اولویت‌های این سازمان دانست و از نظارت به وسیله نرم‌افزارهای ویژه در این زمینه خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید عطاالله صدر – معاون وزیر راه و شهرسازی – در گفت‌وگو با ایسنا درباره مدت زمان توقف کالا در پسکرانه‌های بنادر کشور اظهار کرد: پسکرانه‌ها در تمام بنادر بزرگ کشور که کالا از آنها ترانزیت می‌شود، ظرفیت مشخصی دارند.

وی افزود: کالا باید در یک دوره‌ی مشخص که از سوی صاحبان و واردکنندگان به بنادر اعلام می‌شود، از پسکرانه‌ها خارج شده و به سوی مقاصد بعدی حمل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر صاحبان کالا بلافاصله بعد از ورود محموله کالایی خود به بنادر آمادگی داشته باشند، می‌توانند کانتینرشان را برای حمل به سوی مقصد بعدی از بندر خارج کنند.

وی افزود: کانتینر و بار ترانزیتی برای بخش جابه‌جایی کالا در کشور اولویت دارد بنابراین صاحب کالا با مراجعه به محل و ارائه اسناد می‌تواند کالای خود را از بندر ترخیص کرده و با استفاده از راه‌های مواصلاتی همچون ریلی و جاده‌ای بار را برای ادامه مسیر در کریدورهای بین‌المللی کشور از بندر خارج کند.

صدر با بیان این‌که بنادر، مناطق ویژه هستند و ورود بار به این نقاط به منزله ورود بار کشور به نیست، گفت: برای خروج بار از بنادر و مناطق ویژه، اجازه گمرک لازم است.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطر نشان کرد:‌ صاحبان کالاهایی که از طریق بنادر وارد کشور می‌شوند، می‌توانند مجوز خروج کالا را از گمرک بگیرند و به مسیر ادامه دهند.

وی تاکید کرد: به منظور تشکیل و تسریع در امور جابه‌جایی کالا در بنادر و خروج آن به دلیل اولویتی که کانتینرها و کالاهای ترانزیتی دارند، نرم‌افزارهای سازمان بنادر به طور دقیق و با نظارت کارشناسان در حال نظارت بر امور و پیشبرد کارها هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها