بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

محرومیت تعاونی‌های حمل‌ونقل دریایی از مزایای بیمه

کد خبر: 40863 Print This Post
۰۱ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۷:۳۲
محرومیت تعاونی‌های حمل‌ونقل دریایی از مزایای بیمه

http://www.bananews.ir/مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های حمل و نقل دریایی با اشاره به محرومیت تعاونی‌های حمل و نقل دریایی از یارانه بیمه خدمات درمانی گفت: با وجود آنکه بیشترین میزان حمل و نقل کالا در حوزه حمل و نقل دریایی صورت می‌پذیرد اما متاسفانه این بخش از مزایای بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی محروم مانده است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر سرعت رشد تعاونی‌ها در ایران به لحاظ کمی جلوتر از سرعت رشد کیفی آنهاست و می طلبد که مسئولان این بخش در کنار توسعه کمّی توجه ویژه‌ای به کیفی‌سازی تعاونی‌ها داشته باشند.
وی افزود: اقتصاد تعاونی یک اقتصاد مردم محور است که در آن سرمایه‌های خرد مردمی یک تعاونی را تشکیل می دهد و اعضا خود به صورت مستقیم در تصمیم‌گیری‌های تعاونی نقش دارند.
هاشمی با اشاره به سهم ۹۰ درصدی تعاونی‌های حمل و نقل دریایی از جابه‌جایی مسافر،‌ تعداد تعاونی‌های تحت پوشش این اتحادیه را ۴۳۹ تعاونی با بیش از پنج هزار عضو ذکر کرد.
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های حمل و نقل دریایی از فرسودگی ناوگان به عنوان یکی از بزرگترین چالشهای پیش روی تعاونی‌های حمل و نقل دریایی نام برد.
وی گفت: دولت می تواند با اعطای تسهیلات ارزان قیمت در جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل دریایی اقدام و با این کار هم به اقتصاد کشور و ترانزیت کالا و هم فعالان بخش حمل و نقل دریایی کمک کند.
هاشمی تصریح کرد: یکی از تجربه‌های موفق ما در بحث نوسازی ناوگان مسافری دریایی بوده که از چهار سال قبل کار نوسازی ناوگان را آغاز کردیم و سطح ارائه خدمات به مسافران دریایی را به شرایط بسیار مطلوب رساندیم.
مدیرعامل اتحادیه شرکتهای تعاونی حمل و نقل دریایی بار و مسافر در بخش دیگری از گفت‌وگو با ایسنا، نبود بیمه تامین اجتماعی را از دیگر مشکلات این تعاونی‌ها برشمرد و ادامه داد: اغلب بخشهای حمل و نقل عمومی از یارانه بیمه خدمات درمانی برخوردار شده‌اند ولی متاسفانه بخش حمل و نقل دریایی که از مهمترین بخش‌های حمل و نقل عمومی به شمار می رود از این یارانه‌ها بی بهره مانده است.
هاشمی با ابراز امیدواری از اینکه بخش حمل و نقل دریایی همچون حمل و نقل عمومی و صیادی در کشور تحت پوشش استفاده از یارانه خدمات درمانی قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیشترین میزان حمل و نقل کالا به جهت ارزانی هزینه حمل و بالا بودن حجم جابه‌جایی از طریق حمل و نقل دریایی صورت می پذیرد ضروری است تا نقش صنعت حمل و نقل دریایی در اقتصاد کشور بیش از پیش برجسته شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها