بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور ابلاغ شد

کد خبر: 39596 Print This Post
۰۸ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۱:۵۹
طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور ابلاغ شد

http://www.bananews.ir/طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور (ICZM) به عنوان سند بالادستی به استانداران استان‌های ساحلی ابلاغ شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر گفت: طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور (ICZM) به عنوان بزرگترین طرح مدیریت یکپارچه سواحل در منطقه که پیش از این توسط سازمان بنادر و دریانوردی با مشارکت ۱۸ نهاد، سازمان و وزارتخانه کشور با هدف برنامه‌ریزی و تلاش در رفع مشکلات مناطق ساحلی تهیه و نتایج آن به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسیده بود، از سوی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی جهت اجرا و استفاده از نتایج آن به عنوان سند بالادستی به استانداران استان‌های ساحلی ابلاغ شد.

وی افزود: براساس این ابلاغیه مسوولیت آموزش، اولویت‌بندی و مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی در استان‌های ساحلی با همکاری ارگان‌های ذیربط به عهده سازمان بنادر و دریانوردی گذاشته شده بود.

طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی ایران (ICZM) بر پایه الزامات ملی و منطقه‌ای کشور فرآیندی تکاملی، پویا و یکپارچه است که تلاش دارد با توجه به ظرفیت‌های اکولوژیکی سواحل و نیازهای بلندمدت توسعه‌ای، منافع متضاد بخش‌های مختلف در سواحل را سازگار کرده و از طریق کاهش تعارضات مابین بهره‌برداران دولتی و خصوصی، شرایط حفظ منابع موجود در سواحل کشور را در راستای توسعه پایدار فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها