بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت بندر کاسپین از سر گرفته می شود

کد خبر: 2459 Print This Post
۱۴ دی ۱۳۸۹ | ۱۳:۱۰
ساخت بندر کاسپین از سر گرفته می شود

www.BanaNews.irمدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان گفت:با تعامل مثبتی که با مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی داریم به زودی راهکار های موثر جهت ادامه ساخت این بندر اتخاذ خواهد شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از مانا، “امیر عبدوس” با بیان اینکه ساخت بندر کاسپین قبل از انجام مطالعات زیست محیطی شروع شده بود گفت: در حال حاضر در تلاش هستیم تا با همفکری منطقه آزاد انزلی به راهکارهای مناسبی جهت اعمال دقیق ضوابط زیست محیطی در روند اجرای این پروژه برسیم.

عبدوس با بیان اینکه مذاکراتی با مدیر عامل دید سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص بندرکاسپین انجام شده است گفت: مدیرعامل این سازمان آمادگی خود را برای اجرای کامل ملاحظات زیست محیطی این پروژه اعلام کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با بیان اینکه مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی باید قبل از شروع پروژه صورت می گرفت اضافه کرد: ما بعنوان متولی حفظ محیط زیست و مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی در برابر یک پروژه نیمه کاره و عمل انجام شده قرار داریم و باید به نحوی عمل کنیم که ضمن پرهیز از اتلاف سرمایه های ملی و بیت المال، آثار سوء زیست محیطی احتمالی این پروژه به حداقل ممکن کاهش یابد.

مدیرکل حفاظت محیط زست گیلان اضافه کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی یک گزارش مقدماتی در خصوص ارزیابی زیست محیطی ساخت بندر کاسپین ارائه کرده که این گزارش پاسخگوی نیازهای ما در خصوص راهکارهای تقلیل آثار سوء زیست محیطی این پروژه نیست .

عبدوس اضافه کرد :چرا که در این مرحله که پروژه پیشرفت فیزیکی زیادی دارد باید برنامه مدیریت زیست محیطی تهیه شود و صرفا گزارش ارزیابی کارگشا نیست.

وی افزود :بنابراین بزودی در جلسه ای که در مرکز و با حضور مقامات تصمیم گیرنده برگزار می شود تصمیمات نهایی در خصوص نحوه اجرا و مطالعات ارزیابی زیست محیطی ساخت بندر کاسپین اتخاذ خواهد شد.

عبدوس تصریح کرد: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته میان محیط زیست استان گیلان و منطقه آزاد انزلی اجرای این پروژه با رعایت ملاحظات زیست محیطی ادامه پیدا خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها