بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تهیه دستورالعمل بیرون کشیدن کشتی‌های غرق شده و اوراق سازی آنها

کد خبر: 24520 Print This Post
۲۳ بهمن ۱۳۹۰ | ۱۱:۱۸
تهیه دستورالعمل بیرون کشیدن کشتی‌های غرق شده و اوراق سازی آنها

http://www.bananews.ir/معاون محیط دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از تهیه دستورالعمل بیرون کشیدن کشتی‌های غرق شده و اوراق سازی آنها خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۲۰۰ کشتی غرق شده در خلیج فارس وجود دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عبدالرضا کرباسی در گفت‌وگو با فارس با بیان این مطلب اظهار داشت: پیش نویس دستورالعمل بیرون کشیدن کشتی‌های غرق شده و اوراق سازی آنها و قطعه قطعه سازی آنها (اسکراپ) تهیه شده است.

وی ادامه داد: در این دستورالعمل مواردی مانند اینکه در محل اوراق سازی چه ملاحظات زیست محیطی در نظر گرفته شود یا اینکه برخی از مواد بکار رفته در کشتی که ضرر زیست محیطی دارند مانند برخی از گازهای داخل موتور کشتی که مخرب لایه ازن است و مواد دیگر وجود دارد.

کرباسی با اشاره به صدماتی که کشتی‌های غرق شده بر محیط زیست دریایی وارد می‌کنند، گفت: دماغه کشتی سون بونگ که در غرب جزیره خارک و در خلیج فارس قرار گرفته است در مسیر تردد سایر نفت‌کش‌ها قرار دارد که خطرناک است.

معاون محیط دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بیرون کشیدن کشتی‌های غرق شده کار زیست محیطی محسوب نمی‌شود، تأکید کرد: بیرون کشیدن کشتی‌های غرق شده روش خاص خود را دارد به طور مثال سرعت جابه‌جایی کشتی نباید بیش از نیم متر باشد و نباید کشتی را یک تکه از آب بیرون کشید بلکه باید با برش سرد کشتی را به قطعات ۲۰ متری تقسیم کرد و باید برخی از جاهای کشتی که برای محیط زیست خطرناک است را از آن جدا کرد و به محل اوراق سازی منتقل کرد.

وی ادامه داد: در خارج از کشور تنها اجازه باقی ماندن قایق‌های چوبی زیر آب داده می‌شود و نفت‌کش را زیر آب نمی‌گذارند.

کرباسی در پایان گفت: حدود ۱۲۰۰ کشتی غرق شده در خلیج فارس وجود دارد که از این تعداد ۴۰ کشتی غول پیکر هستند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها