بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ خرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 28 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

«انزلی»؛ مستعد برای حمل‌و‌نقل بین‌المللی

کد خبر: 21576 Print This Post
۲۳ آذر ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۲
«انزلی»؛ مستعد برای حمل‌و‌نقل بین‌المللی

http://www.bananews.ir/سرمایه‌گذاران یونانی در دیدار از منطقه آزاد انزلی،این منطقه را یکی از مناطق بسیار مستعد ایران برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های ترانزیت و حمل‌و‌نقل بین‌المللی عنوان کردند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این سرمایه‌گذاران با اشاره به جایگاه منحصر به فرد منطقه در مسیر کریدور شمال – جنوب در دریای خزر، این مهم را نقطه قوتی بر جذابیت‌های سرمایه‌گذاری آن دانستند و اعلام کردند: ساخت بندر کاسپین بسیار حائز اهمیت است و ما خواستار تسریع در روندساخت آن به منظور حضور سرمایه‌گذاران در بخش‌های ساخت اسکله و مدیریت بهره‌برداری از اسکله‌ها، انبارداری و… هستیم.

همچنین این سرمایه‌گذاران خواهان گسترش تعاملات بخش‌های دولتی و خصوصی در حوزه‌های ترانزیتی و گردشگری شدند.معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی در این دیدار مناطق آزاد ایران را دروازه توسعه اقتصادی و پل پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی دانست.

وی افزود: هم‌اکنون این سازمان در راستای ارتقای جایگاه منطقه آزاد انزلی در مسیر کریدور شمال – جنوب، افزایش توان ترانزیتی و صنعتی کشور و همچنین افزایش مبادلات تجاری و بازرگانی از مسیر این منطقه، پروژه عظیم مجتمع بندری کاسپین را در دستور کار داشته و در فاز اول این پروژه ایجاد موج‌شکن‌های این مجتمع بندری که جزو زیرساخت‌های اساسی مجتمع است را در حال احداث دارد.

به گفته معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی؛ اجرای این پروژه زمینه‌های لازم را برای ورود و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به منظور مشارکت در ساخت اسکله‌ها و دیگر بخش‌های مختلف این مجتمع بندری فراهم می‌کند.وی اظهار کرد: ایجاد مرکز نمایشگاهی بین‌المللی، دهکده سلامت و بیمارستان تخصصی، احداث هتل، مجموعه‌های توریستی و تفریحی، صنایع High Tech و سازگار با محیط زیست، ساخت مراکز آموزش عالی بین‌المللی و…. از دیگر زمینه‌های بسیار مستعد برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این منطقه است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها