بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

گام‌های کند برای تبدیل بنادر به نسل سوم

کد خبر: 19253 Print This Post
۲۷ مهر ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۴
گام‌های کند برای تبدیل بنادر به نسل سوم

http://www.bananews.ir/مدیرکل سابق اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: ‌تنها بندری که می‌توانیم ادعا کنیم به بنادر نسل سوم کمی شباهت دارد، بندر شهید رجایی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا اشک‌ریز- مدیرکل سابق بنادر و دریانوردی استان هرمزگان – در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: بنادر نسل سوم بنادر پیشرفته‌ای هستند که علاوه بر تخلیه و بارگیری، فعل و انفعالاتی روی کالا انجام می‌دهند که ارزش افزوده کالا را افزایش داده و حجم عملیاتی بنادر را بالا می‌برد.

وی افزود: متاسفانه بیشتر بنادر ما بنادر نسل اول هستند و تنها ۲-۳ بندر نسل دوم داریم و بندری که بتوانیم ادعا کنیم نسل سوم است نداریم، چراکه در بنادر ما هیچ فرایندی که موجب افزایش ارزش افزوده شود، روی کالاها انجام نمی‌شود.

مدیرکل سابق بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ادامه داد: وجه مشترکی میان بنادر ما و بنادر نسل سوم وجود ندارد. البته قدم‌هایی برای رسیدن به این نقطه برداشته‌ایم اما این روند بسیار کند است و هنوز سیاست و برنامه‌ریزی درستی برای رسیدن به آن نداریم.

اشک‌ریز افزود: برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌های سازمان بنادر باید به‌گونه‌ای باشد که با تغییر مدیران، ثابت بماند.

وی همچنین با بیان این‌که لازم است قوانین گمرکی و بندری ما هم‌سو باشند، خاطرنشان کرد: در راستای تحقق بخشیدن به اهدافمان و تبدیل کردن بنادرمان به بنادر نسل سوم نیازمند یک برنامه هدفمند و منظم هستیم.

وی در پایان اظهار کرد: لازم است از کشورهایی که در این زمینه موفق بوده‌اند و بنادرشان از بنادر نسل سوم در حال تبدیل شدن به بنادر نسل چهارم است الگوبرداری کنیم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها