بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شادگان بعد از سال‌ها انتظار بندری می‌شود

کد خبر: 1922 Print This Post
۰۷ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۳۱
شادگان بعد از سال‌ها انتظار بندری می‌شود

www.BanaNews.irنماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: با افتتاح فاز نخست بندر شادگان در نیمه نخست سال ۹۰، شادگان بعد از سال‌ها انتظار به همت دولت دهم به شهر بندری تبدیل می‌شود.

حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد اظهار داشت: باتوجه به همکاری و تعامل میان مسئولان عملیات احداث بندر تجاری شادگان تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه از اوایل سال جاری آغاز شده و از پیشرفت مطلوبی نیز برخوردار است.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی افزود: بندر تجاری شادگان در میان شهرهای شادگان و آبادان در خور ابوخضیر که به دریا و خورموسی مشرف بوده، در حال احداث است.

وی ادامه داد: این پروژه از مصوبات سفر اول هیئت دولت به استان خوزستان است که با جدیت توسط مسئولان پیگیری می‌شود.

ناصری‌نژاد تصریح کرد: دو اسکله، محل تخلیه، بارانداز و ایجاد تاسیسات از جمله انبار بخش‌های این بندر را تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه گفت: باتوجه به تمهیدات اندیشیده شده امیدواریم بندر تجاری شادگان در نیمه نخست سال ۹۰ راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باتوجه به برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شده در ابتدا تنها لنج‌های تجاری و کشتی‌هایی با ظرفیت ۵۰۰ تن در این بندر پهلو بگیرند.

وی اظهار داشت: احداث و راه‌اندازی این بندر علاوه بر افزایش صادرات در زمینه مسافربری و توریستی نیز می‌تواند تأثیر شایان توجهی داشته باشد.

ناصری‌نژاد خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال نیز از دیگر مزیت‌های احداث و راه‌اندازی بندر تجاری شادگان است که افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای مختلف جهان شهرهای بندری، جایگاه ویژه‌ای دارند، افزود: امیدواریم بتوانیم شادگان را نیز از نظر زیبایی و عمرانی به جایگاه اصلی و متناسب با شهر بندری برسانیم.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصلاح زیرساخت‌های شادگان به‌صورتی که محلی برای تردد توریست و تجارت بازرگانان شود، باید در دستور کار قرار گیرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها