بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حمل ونقل در ایران و فاصله تا استانداردهای جهانی

کد خبر: 18465 Print This Post
۱۰ مهر ۱۳۹۰ | ۰۸:۱۴
حمل ونقل در ایران و فاصله تا استانداردهای جهانی

http://www.bananews.ir/یک کارشناس حمل و نقل گفت: فاصله‌ی حمل و نقل‌ کشور در بخش ترانزیت با استانداردهای جهانی به اندازه‌ی فاصله‌ی تمام بخش‌هایمان با استانداردهای جهانی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) منصور اکبری در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: مشکلات بسیاری در سیستم گمرک کشور وجود دارد؛ هنگامی که کالایی از شهری به گمرک شهر دیگری ترانزیت می‌شود، وظیفه‌ی گمرک شهر مقصد است که گمرک مبدا را از دریافت آن مطلع کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی کوتاهی‌های سیستم گمرک به دوش شرکتهای حمل و نقل می‌افتد، افزود: طبق قوانین جهانی، وظیفه‌ی گمرک مقصد است که گمرک مبدأ را پس از دریافت کالا، مطلع کند، اما در کشور ما در حالی‌که گمرکات مقصد، وظیفه خود را انجام نمی‌دهند، شرکت‌های حمل و نقل متهم به کوتاهی می‌شوند؛ همین موضوع به تنهایی برای اثبات فاصله‌ی بسیار زیاد حمل و نقل کشور در حوزه‌ی ترانزیت با استاندارد‌های جهانی کافی‌ است.

این کارشناس در پایان با بیان این‌که افراد در جایگاه واقعی خود قرار نگرفته‌اند، خاطرنشان کرد: کسی می‌تواند مدیریت نبض اقتصادی را به دست گیرد که اقتصا‌ددان باشد؛ بنابراین طبیعی است وقتی افراد متخصص در سمت واقعی خود قرار نگیرند، نتیجه‌ی موفقیت‌آمیز نخواهد بود. اگر از افراد در جایگاه واقعی‌شان استفاده شود، بسیاری از مشکلات خود به خود برطرف می‌شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها