بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رشد۳۱ درصدی تخلیه و بارگیری در نیمه نخست امسال

کد خبر: 18238 Print This Post
۰۶ مهر ۱۳۹۰ | ۰۷:۴۹
رشد۳۱ درصدی تخلیه و بارگیری در نیمه نخست امسال

http://www.bananews.ir/مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: در نیمه نخست امسال میزان تخلیه و بارگیری انواع کالا با رشد ۳۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۸۰۶ هزار و ۲۰۹ تن انواع کالا افزایش یافت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عادل دریس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در نیمه نخست امسال تعداد ۹۹ شناور از بندر خرمشهر به کشور عراق بارگیری شد که این میزان بارگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۴۶ درصد و از نظر وزنی ۵۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در شش ماهه امسال میزان تخلیه و بارگیری کانتینر TEU به بیش از ۴۷ هزار TEU رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد رشد داشت.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: همچنین در نیمه نخست سال گذشته ۱۶۴ فروند کشتی با حجم بالای یک ‌هزار تن در بندر خرمشهر تردد کرد و این رقم در مدت مشابه سال ‌جاری به ۲۵۰ فروند رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۲ درصد افزایش یافت.

دریس عنوان کرد: میزان تردد مسافر در این بندر در شش ماهه امسال، ۱۶ هزار و ۸۸۶ نفر بود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد رشد داشته است. همچنین ۱۰۱ فروند کشتی تجاری به بندر خرمشهر وارد و از آن خارج شد که این میزان تردد کشتی تجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۷۴ درصدی را نشان می‌دهد.

وی اظهار کرد: میزان صادرات در شش ماه امسال۲۶۰ هزار و ۱۳۹ تن کالا بود که در مقایسه با آمار سال گذشته ۶۶ درصد افزایش یافته است. یک‌هزار و ۲۳ تن انواع کالا نیز به بندر خرمشهر وارد شد که با رشد ۳۳ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر افزود: در نیمه نخست امسال ۱۰۷دستگاه خودرو در بندر خرمشهر بارگیری شد که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشت.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها