بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رشد۱۳٫۴درصدی عملیات کانتینری بندر شهید رجایی در سال جاری

کد خبر: 18181 Print This Post
۰۵ مهر ۱۳۹۰ | ۰۸:۱۴
رشد۱۳٫۴درصدی عملیات کانتینری بندر شهید رجایی در سال جاری

http://www.bananews.ir/مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از برگزاری مراسم تجلیل از دریانوردان نمونه استان هرمزگان همزمان با فرارسیدن هفته ملی دریانوردی خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  علی اکبر صفایی در نشستی با خبرنگاران که به مناسبت فرارسیدن هفته ملی دریانوردی و روزجهانی دریانوردی برگزار شد، گفت: همزمان با فرارسیدن این ایام و طی آیینی باشکوه، از دریانوردان نمونه استان تجلیل و قدردانی می‌شود.

وی گفت: روزجهانی دریانوردی، همه ساله با یک شعار و پیام از سوی سازمان جهانی دریانوردی همراه است که شعار امسال این روز “هماهنگ‌سازی پاسخ به دزدی دریایی” است.

صفایی با اشاره به مشکلاتی که از بابت دزدی دریایی در خلیج عدن طی سال‌های اخیر بوجود آمده است، گفت: از زمانی که نیروی دریایی ارتش در این محدوده مستقر شده توانسته علی‌رغم اینکه شرایط امنی را برای کشتی‌های خودی ایجاد کند، به عنوان یک نیروی فراملی به سایر کشتی‌های عبوری این منطقه نیز کمک کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحران اقتصادی برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی و تاثیر آن بر رشد حمل و نقل دریایی اشاره کرد و افزود: این شرایط باعث بروز شرایط رقابتی شدیدی در حمل و نقل دریایی شده است.

صفایی رشد پیش‌بینی شده در دنیا برای سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ را در این بخش بین ۷ تا ۸ درصد عنوان کرد و افزود: این رقم در سال‌های گذشته ۲ رقمی بود، اما بحران برخی از کشورها، بر این موضوع تاثیر منفی گذاشته است.

وی وضعیت کشورمان در این بخش را مطلوب و روبه رشد اعلام و تصریح کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری، عملیات کانتینری در بندرشهیدرجایی علی‌رغم بحران اقتصادی بسیاری از کشورها از رشد۱۳٫۴ درصدی برخوردار بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در عین حال به جایگاه این استان در عرصه دریانوردی اشاره کرد و افزود: هرمزگان با دارا بودن ۲ هزار و ۲۳۷ کیلومتر مرز آبی، یک استان کاملا دریایی است.

وی صدور بیش از ۵۲ هزار فقره انواع گواهینامه دریانوردی و همچنین بیش از ۴۵ هزار و ۱۱۱ فقره شناسنامه دریانوردی در هرمزگان را نشان از جایگاه این استان در عرصه دریانوردی عنوان کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها