بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش ۳۰ برابری سرمایه‌گذاری بنادر در دولت نهم و دهم

کد خبر: 1620 Print This Post
۰۲ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۳۱
افزایش ۳۰ برابری سرمایه‌گذاری بنادر در دولت نهم و دهم

www.bananews.irمعاون وزیر راه و ترابری و مدیرعامل بنادر و دریانوردی کشور گفت: حجم سرمایه‌گذاری در بنادر کشور در زمان دولت‌های نهم و دهم۳۰ برابر افزایش داشته است و حتی هنوز روبه رشد است.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، سید عطاءالله صدر چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع صادرات و واردات در کشور ۹۳ درصد صادرات و واردات در کشور ما از طریق دریا صورت می‌گیرد که بخش عمده این صادرات و واردات‌ها در استان بوشهر است.

وی افزود: ما امروز شاهد افتتاح دو دستگاه جرثقیل دروازه‌ای(GANTRY CRAIN) بودیم که این دو دستگاه به مبلغ ۱۸ میلیارد تومان به مرحله اجرایی رسیده است و علاوه بر این تجهیزات دیگری هم ما به بندر دریایی بوشهر اضافه کرده‌ایم که در مجموع گام اول سرمایه گذاری‌ها ۲۰ میلیارد اعتبار هزینه شده است و تا آخرین مرحله این سرمایه گذاری‌ها با ۱۲۰ میلیارد می‌رسد.

صدر در ارتباط با حجم سرمایه‌گذاری دولت نهم و دهم در حوزه بنادر و دریانوردی کشور و مقایسه آن با دولت‌های سابق تصریح کرد: مجموع سرمایه‌گذاری در بنادر توسط منابع داخلی دولت ۳۰۰ میلیارد تومان بوده و اگر ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شرکت‌های خصوصی هم به آن اضافه کنیم یک رقم قابل توجهی می‌شود.

صدر بیان داشت: با این میزان شما به راحتی می‌توانید میزان سرمایه‌گذاری در بنادر را با دولت‌های سابق و حتی از قبل انقلاب تاکنون مقایسه کنید.

وی در ارتباط با تحریم‌ها و چگونه تهیه کردن تجهیزات بنادر و دریانوردی گفت: به منظور اطلاع مردم در هشت ماه امسال در مقایسه با سال‌های گذشته در زمینه صادرات کالاهای غیر نفتی ۱۵ درصد رشد داشتیم و علت اصلی این است که طرف‌های اصلی تجاری ایران کشورهایی هستند که هیچ همپیمانی با آمریکا نداشته و حتی قبل از این تحریم‌ها هم ایران با کشورهای همپیمانان آمریکا تجارتی نداشته است.

معاون وزیر راه تصریح کرد: میزان تخلیه و بارگیری در بنادر کشور در هشت ماهه امسال ۹۱ میلیون تن کالا بوده که ۱۵ تا ۱۶ درصدی رشد داشته است.

مدیرعامل بنیاد بارانداز استان بوشهر نیز اظهار داشت: سرمایه‌گذاری که در راستای سیاست‌های خصوصی سازی در بنادر کشور گرفته است، سازمان بنادر و دریانوردی را به اعتماد و اعتقاد از توانمندی بخش خصوصی رسانده است و به آنها فرصت داده است تا تجهیزات و تکمیل تاسیسات زیر ساخت‌های بنادر دریانوردی کشور سرمایه‌گذاری کنند و بنیاد بارانداز این فرصت را پیدا کرده است که بنادر دریانوردی بوشهر را به تکمیل امکانات و تجهیزات دریانوردی کند.

دلگشایی افزود: امروز برای بوشهر روزی فراموش نشدنی است و این افتتاح دو جرثقیل دروازه‌ای برای نخستین بار در کشور به صورت خصوصی و با وجود تحریم‌هایی که استکبار برای کشور عزیز ما داشته است بنیاد بارانداز توانسته است بهترین مدل و مارک این تجهیزات را فراهم کند.

وی بیان داشت: سرمایه گذاری‌های انجام شده در پروژه‌های افتتاحی برای بنادر دریانوردی استان بوشهر حدود ۲۳ تا ۲۴ میلیارد تومان بوده و برای زیر ساخت‌های این بنادر دریانوردی ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرعامل بنیاد بارانداز استان بوشهر اضافه کرد: تا سال آینده این رقم سرمایه‌گذاری‌های شرکت بنیاد بارانداز در بوشهر به ۱۲۴ میلیارد تومان می‌رسد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها