بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مزایده انتخاب اپراتور دوم بندر شهید رجایی متوقف شد

کد خبر: 14988 Print This Post
۲۸ تیر ۱۳۹۰ | ۰۹:۴۲
مزایده انتخاب اپراتور دوم بندر شهید رجایی متوقف شد

www.BanaNews.irقوه قضاییه در پی ارائه‌ی دلایل و مستندات شرکت تاید‌واتر مبنی بر غیرقانونی بودن برگزاری مزایده برای انتخاب اپراتور دوم در بندر شهید رجایی حکم توقف برگزاری مزایده توسط سازمان بنادر و دریانوردی را صادر کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از ایسنا، در پی ارائه‌ی مستندات و دلایل از سوی شرکت تاید‌واتر خاورمیانه، قوه قضاییه دستور توقف  برگزاری مزایده انتخاب اپراتور دوم برای بندر شهید رجایی را صبح امروز صادر کرد.

چندی پیش سازمان بنادر و دریانوردی در حالی‌که شرکت تایدواتر از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا با دلایل واهی تحریم شده بود، در اقدامی و با استناد به برخی مصوبه‌های درون سازمانی، مزایده‌ای را برای انتخاب اپراتور دوم بندر شهید رجایی منتشر کرد که از همان زمان موضوع با اعتراض شدید شرکت تایدواتر مبنی بر غیرقانونی بودن این اقدام مواجه شد.

در پی اعتراض تایدواتر به این اقدام و شکایت این شرکت در خصوص غیرقانونی بودن این مزایده، شعبه‌ی اول دادگاه حقوقی دادگستری بندر‌عباس با توجه به اهمیت موضوع حفظ منافع و مصالح کشور به صورت فوق‌العاده به این موضوع رسیدگی کرد و دستور توقیف عملیات واگذاری و بهره‌برداری ترمینال کانتینتری بندر شهید رجایی به اشخاص ثالث را صادر کرد. از این پس شرکت تایدواتر فارغ از فشارها و جریان‌های داخلی، شکایت از وزارت خزانه‌داری آمریکا را در محاکم حقوقی بین‌المللی پیگیری می‌کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها