بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خسارت ۸٫۳ میلیارد دلاری سالانه دزدی دریایی

کد خبر: 11434 Print This Post
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۹:۳۸
خسارت ۸٫۳ میلیارد دلاری سالانه دزدی دریایی

www.BanaNews.irگزارش جدید شرکت مشاوره‌ای جئوپالیسیتی نشان داد دزدی دریایی از سواحل سومالی برای جامعه جهانی ۸٫۳ میلیارد دلار در سال هزینه دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این مبلغ تا سال ۲۰۱۵ ممکن است به ۱۳ تا ۱۵ میلیارد دلار برسد. طبق محاسبات این گزارش، یک دزد دریایی می تواند حداکثر ۷۹ هزار دلار در سال کسب کند.

بنا بر اعلام نیروی ضد دزدی دریایی اتحادیه اروپا (ناوفور)، در حال حاضر ۲۳ کشتی و ۵۳۰ گروگان در اسارت دزدان دریایی هستند.

جئوپالیسیتی که در خبرگیری اقتصادی متخصص است، پیش‌بینی می‌کند شمار دزدان دریایی که در سواحل سومالی فعالیت می‌کنند سالانه ۲۰۰ تا ۴۰۰ نفر افزایش پیدا کند.

بنا بر برآورد جئوپالیسیتی که تاثیر دزدی دریایی بر حجم مبادلات دریایی، توسعه منطقه فعالیت دزدان و تاکتیکهای پیشرفته‌تر مورد استفاده برای مبارزه با آنها را در نظر گرفته، هزینه دزدی دریایی در سال ۲۰۱۰ بین ۴٫۹ تا ۸٫۳ میلیارد دلار بوده است.

این گزارش هشدار داد خطرات دزدی دریایی در حال تبدیل شدن به یک مشکل در آبهای آفریقا، مدیترانه و اقیانوس آرام است.

درآمد کلی برای دزدان دریایی و دزدی دریایی در سال میلادی گذشته، ۷۵ تا ۲۳۸ میلیون دلار بوده است و پتانسیل درآمد دزدان دریای در کشور فقیری که فرصتهای اندکی وجود دارد و هیچ حکومت و قانونی ندارد را بارز می‌کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها