بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مسافران دریایی امسال به ۶٫۵ میلیون نفر می‌رسند

کد خبر: 11344 Print This Post
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۰
مسافران دریایی امسال به ۶٫۵ میلیون نفر می‌رسند

www.BanaNews.irسازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: با افزایش ‌٢٠٠ هزار نفری مسافران دریایی در برنامه پیش بینی شده سال ‌١٣٩٠، میزان جا‌به جایی مسافران دریایی به شش میلیون و ‌۵٠٠ هزار نفر می‌رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، سازمان بنادر و دریانوردی جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی را در سال ‌١٣٨٩ ،‌۵هزار و ‌٧٠٠ میلیارد ریال اعلام و پیش بینی کرد امسال نیز ‌٢هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در بنادر سرمایه‌گذاری شود.

سرمایه‌گذاری زیر بنایی در بخش بنادر و دریانوردی نیز در سال قبل، ‌٣ هزار و ‌۶٠٠ میلیارد ریال بوده است که این رقم نسبت به سال ‌١٣٨٨ افزایش داشته است و انتظار می رود در سال ‌١٣٩٠ این رقم به ‌۵ هزار میلیارد ریال برسد.

همچنین در بخش زیربنایی در سال گذشته، ‌٣٢ هکتار از اراضی، محوطه سازی و بارانداز و نیز ‌١١/٢ میلیون متر مکعب لایروبی شده است که انتظار می رود در سال جاری ‌١۵ میلیون متر مکعب دیگر نیز لایروبی شود.

بنابر این گزارش در بخش حمل و نقل مسافر، ‌۶/٣ میلیون نفر در سال گذشته از طریق بنادر کشور جابه‌جا شده‌اند و پیش بینی می شود در سال جهاد اقتصادی جا‌به‌جایی مسافر در بخش دریایی ‌٢٠٠ هزار نفر افزایش یابد.

همچنین در زمینه ارتقای ایمنی، در سال‌١٣٨٩ سوانح دریایی ، دو درصد کاهش داشته است که با توجه با افزایش تردد‌ها شاهد کاهش این رقم نسبت به سال ‌١٣٨٨ بوده‌ایم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها