بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کارشناس حمل و نقل: آغاز پروژه‌های عمرانی جدید از اعتبار طرح‌های گذشته می‌کاهد

کد خبر: 9945 Print This Post
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۹:۵۲
کارشناس حمل و نقل:  آغاز پروژه‌های عمرانی جدید از اعتبار طرح‌های گذشته می‌کاهد

www.BanaNews.irیک کارشناس حمل و نقل به طولانی شدن اجرای برخی پروژه‌ها و نیمه تمام ماندن آنها اشاره و اظهار کرد: در حالی‌که طرح‌های زیادی در این بخش نیمه‌کاره مانده و مشکل تامین اعتبار و پیمانکار دارد، باید در اجرای پروژه‌های جدید دقت شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدعلی پورشیرازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه جنبه‌های اقتصادی روابط از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: حمل و نقل از شاخصه‌های گسترش اقتصادی است و می‌تواند قیمت تمام شده را کاهش دهد.

این کارشناس حمل‌ونقل با بیان این‌که ترانزیت باید با روابط سیاسی هماهنگ باشد، گفت: حمل و نقل از عوامل اصلی توسعه است که باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

پورشیرازی درباره‌ی اولویت‌های حمل و نقل جاده‌ای و ریلی تصریح کرد: هر یک از این نوع حمل و نقل جایگاه خود را دارند و نمی‌توان یکی را بر دیگری برتر دانست.

وی با اشاره به این‌که در کشورهای پیشرفته کالاها با استفاده از حمل و نقل ریلی بویژه با سرعت‌های بالا جابه‌جا می‌شوند، خاطرنشان کرد:‌هر دو نوع حمل و نقل برای کشورهایی که تولید بالایی دارند، نیاز است.

پورشیرازی در ادامه با بیان این‌که در کلیه‌ی کشورها وزارت راه از اهمیت بسیاری برخوردار است، تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما وزارت راه و ترابری مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد و زمانی که با کمبود بودجه روبرو می‌شویم از بودجه‌های عمرانی این وزارتخانه می‌کاهیم.

به گفته او دست‌اندرکاران، مسوولان بخش خصوصی شرکت‌های حمل و نقل و مدیران اجرایی نیازمند آموزش علمی و تجربی هستند، چراکه بسیاری از دست‌اندرکاران این بخش هنوز آگاهی کافی از مقررات و کنوانسیون‌های بین‌المللی و داخلی ندارند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها