بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بزرگراه آبادان‌ – ‌اروندکنار به‌زودی آماده بهره‌برداری می‌شود

کد خبر: 9834 Print This Post
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۸:۲۴
بزرگراه آبادان‌ – ‌اروندکنار به‌زودی آماده بهره‌برداری می‌شود

استاندار خوزستان گفت: به‌منظور دسترسی شهروندان به امنیت راه‌ها، بزرگراه آبادان‌ ـ اروندکنار به‌زودی آماده بهره‌برداری می‌شود.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدجعفر حجازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: متأسفانه در شهرهای آبادان و خرمشهر مسئولان با تعصب و پشتکاری که نتیجه‌بخش باشد کارها را پیش نمی‌برند و این جای نگرانی است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: محول کردن کارها به دوش دیگری و خالی کردن شانه از مسئولیت‌ها، نه تنها کارها را از پیش نمی‌برد بلکه باعث ایجاد عقب‌ماندگی و ضعف‌های درون‌سازمانی خواهد شد.

وی در ادامه به بازدید از روستاهای آبادان اشاره داشت و خاطرنشان کرد: روشنایی مسیر روستای چوئبده، آسفالت و پیاده‌روسازی بلوار وسط این روستا به‌زودی پیگیری و به اتمام برسد.

استاندار خوزستان در ادامه اضافه کرد: انتظار داریم عملیات گازرسانی روستاهای سادات و تنگه‌های هر چه سریع‌تر باید به اتمام برسد و با ایجاد پل روستاهای تنگه‌ها و چوئبده به‌هم متصل شوند.

وی گفت: گرازهای موجود در مناطق روستایی سبب تخریب بسیاری از محصولات و ایجاد ناامنی در سطوح کشاورزی و راه‌ها شده‌اند، که می‌بایست مسئولان شهری هرچه سریع‌تر در رفع این مشکل جدی اقدام کنند.

حجازی ادامه داد: بهسازی روستاها، تسطیح اراضی، باز کردن انهار بسته شده و همچنین اصلاح شبکه فرسوده آب از دیگر مواردی است که باید هر چه سریع‌تر توسط مسئولان مربوطه رسیدگی شود.

وی افزود: بر اساس طرح غدیر میزان آب تعیین شده به شهرهای آبادان و خرمشهر با میزان آب مصرفی که امروز به این مناطق پمپاژ می‌شود تفاوت چشمگیری دارد.

استاندار خوزستان اضافه کرد: در این راستا علاوه بر شش پمپ خریداری شده، پمپ هفتم تا بیستم ماه جاری تهیه و آماده بهره‌برداری می‌شود به‌طوری‌که میزان ۱۳۰ مترمکعب آب به آبادان و ۹۰ مترمکعب آب به خرمشهر پمپاژ شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکید کردیم در جاده اروندکنار و روستاهای ابوشانک و تنگه‌ها، یک مرکز فوریت‌های پزشکی شبانه‌روزی احداث شود زیرا این منطقه بسیار پرتردد بوده و میزان تصادفات در این مسیر بسیار زیاد است.

حجازی با اشاره به نواقص و خطرات جاده آبادان‌ ـ اروندکنار، افزود: وجود پیچ‌های تند و افتادگی شانه از مهم‌ترین دلایل تصادف در این مسیر عنوان شده و در این راستا بزرگراه مسیر این دو شهر در حال انجام و به‌زودی آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امسال، سال نهضت آسفالت است، گفت: از مسئولان در اداره گاز، آبفا و شهرداری آبادان می‌خواهیم هر چه سریع‌تر عملیات حفاری و کانال‌کشی و اجرای گازرسانی را به نقاط مختلف شهر و روستاها را به سرانجام رسانده و در این راستا با هم همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه پس از حفاری‌های گازرسانی و برطرف‌سازی نواقص فاضلابی، ترمیم آسفالت‌ها صورت گیرد، تصریح داشت: ترمیم و بازسازی آسفالت در کوچه و خیابان‌ها از آسان‌ترین راه‌ها برای زیبا و تمیزتر جلوه دادن شهر و منطقه است که مسئولان شهری و روستایی باید این امر را مدنظر داشته باشند.

وی در پایان گفت: امیدواریم مسئولان شهری و روستایی در راستای انجام تصمیمات اتخاذ شده اقدام عاجل کرده و بسیاری از پروژه‌ها نیمه‌تمام را با تلاش و تعامل بیشتر به اتمام برسانند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها