بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آغاز کوچک‌سازی کابینه با ادغام ‌‌۴ وزارتخانه

کد خبر: 9317 Print This Post
۲۹ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۵:۵۳
آغاز کوچک‌سازی کابینه با ادغام ‌‌۴ وزارتخانه

www.BanaNews.irمعاون راهبردی منابع انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور تاکید کرد که ادغام وزارتخانه‌ها، عاملی برای تعدیل نیروی انسانی نخواهد بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هاجر تحریری در گفت‌وگو با خبرنگارایسنا با بیان این‌که با ادغام وزارتخانه‌ها نیروی انسانی از محل کار خود اخراج یا تعدیل نمی‌شود، اظهار کرد: با این ادغام ساماندهی نیروی انسانی در سازمان آغاز خواهد شد و از سوی دیگر چارت سازمانی جدیدی برای وزارتخانه‌های تازه تاسیس تدوین می‌شود.

او با اشاره به این‌که متناسب با تغییر ساختار وزارتخانه‌ها، افراد نیز در جایگاه‌های جدید متناسب با تخصص و نیاز مستقر می‌شوند، گفت: با این وجود اگر کارمندانی وجود داشته باشند که در سازمان‌های دیگر به تخصص آنها نیاز باشد، این افراد منتقل خواهند شد.

تحریری با تاکید بر این‌که ادغام وزارتخانه‌ها حقی از کارمندان ضایع نخواهد کرد، گفت: با این ادغام علاوه بر این‌که دولت به تکلیف قانونی خود مبنی بر کاهش تعداد وزارتخانه‌ها عمل می‌کند، منطقی‌سازی و ساماندهی نیروی انسانی نیز انجام خواهد شد.

او ادامه داد: این ادغام باعث می‌شود برخی فعالیت‌های مشترک در یک ‌جا متمرکز شود و همین کار باعث صرفه‌جویی‌های قابل توجهی خواهد بود. از سوی دیگر بر اساس قانون دولت در جذب نیروی انسانی محدودیت دارد، اما با ادغام و جابه‌جایی نیروی انسانی، نیاز سایر سازمان‌ها به نیروی انسانی نیز می‌تواند برطرف شود.

تحریری هم‌چنین در پاسخ به این سوال که آیا در دولت درباره‌ نام وزارتخانه‌های جدید بحثی مطرح شده است یا خیر؟ گفت: من تاکنون در این باره چیزی نشنیده‌ام، اما مسلما نام وزارتخانه‌های جدید باید چیزی باشد که وظایف هر دو بخش را در بر بگیرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها