بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ایجاد جایگاه های عرضه لاستیک و روغن درپایانه های حمل ونقل کشور

کد خبر: 5622 Print This Post
۲۵ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۸
ایجاد جایگاه های عرضه لاستیک و روغن درپایانه های حمل ونقل کشور

www.BanaNews.irرئیس اتحادیه شرکت های تعاونی حمل و نقل بار کشور گفت: برای عرضه لاستیک و روغن با قیمت مناسب، طرح ایجاد جایگاه های عرضه این نوع محصولات در پایانه ها در دست بررسی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ‘محمد خانبلوکی’روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:هم اکنون ۷۰ پایانه حمل و نقل در کشور فعال است و می توان حداقل در چهار پایانه بزرگ ، جایگاه عرضه محصولات مورد نیاز رانندگان ایجاد کرد.

وی افزود:برای گام اول می توان درپایانه های بندرعباس،بندرامام ،تهران و مشهد که بیشترین حجم جابه جایی و حمل کالا از طریق آنها صورت می گیرد، چنین مکان هایی را ایجاد کرد و بدین وسیله هماهنگی لازم در قیمت عرضه لاستیک و روغن مصرفی رانندگان ایجاد می شود.

به گفته ی وی در این چهار پایانه روزانه حدود سه هزار راننده رفت و آمد دارند و عرضه لاستیک و روغن با قیمت مطلوب در این واحدها ضمن کنترل میزان عرضه و تقاضا منجر به هماهنگی درقیمت این نوع محصولات می شود.

وی ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان، جلوگیری از ایجاد تورم و درآمدهای کاذب برای دلالان و همچنین حمایت از صنایع داخلی را از مزایای ایجاد چنین پایانه هایی ذکر کرد و گفت : در صورت تمایل تولیدکنندگان به عرضه محصولات خود در پایانه ها، بعنوان متولی حمل و نقل جاده ای کشور آمادگی داریم تا سوله های مناسب را در اختیار آنان قرار دهیم.

به گفته ی خانبلوکی در زمان حال ۶۰۰هزار راننده اتوبوس و کامیون که شامل ۵۰۰ هزار راننده کامیون و ۱۰۰ هزار راننده اتوبوس جاده ای هستند،زیر نظرشرکت تعاونی حمل ونقل کشور فعالیت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه ۳۰ درصد حمل و نقل کشور توسط بخش تعاون اداره می شود، گفت: اگر این بخش مورد حمایت قرار گیرد می تواند بهترین مرجع برای رفع معضلات حمل و نقل کشور به حساب آید.

وی میزان حمل و نقل بار و کالا در کشور را ۷۰ میلیون تن درسال عنوان کرد و افزود: تعاونی ها در صورت برخورداری از حمایت مناسب می توانند ظرف مدت سه سال حرف اول را در حمل و نقل کشور بزنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها