بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مخالفت مجلس با ایجاد مدیریت حمل و نقل برون و درون شهری توسط دولت

کد خبر: 56 Print This Post
۰۱ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۰۸
مخالفت مجلس با ایجاد مدیریت حمل و نقل برون و درون شهری توسط دولت
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ماده ای از برنامه پنجم در بخش حمل و نقل مخالفت کردند که در صورت تصویب آن دولت مکلف می شد با رعایت قانون اصل ۴۴ نسبت به ایجاد مدیریت یکپارچه حمل و نقل برون شهری و درون شهری اقدام کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز دوشنبه در بررسی ادامه جزئیات برنامه پنجم توسعه در بخش حمل و نقل با حذف ماده ۱۴۴ موافقت کردند.


بر اساس این گزارش حمید رضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ مجلس پیشنهاد حذف این ماده را مطرح کرد.


وی معتقد بود ما برای حمل و نقل در کشور برنامه داریم و تصویب این ماده مغایر با اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری به بخش خصوصی است.


وی گفت: این ماده موجب بزرگ شدن دولت می شود.


نمایندگان پس از اتمام نظرات موافق و مخالف نسبت به پیشنهاد حذف این ماده با حذف آن موافقت کردند.


بر اساس این گزارش در صورت تصویب این ماده دولت مکلف می شد با رعایت قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ نسبت به ایجاد مدیریت یکپارچه حمل و نقل برون شهری و مدیریت یکپارچه حمل و نقل درون شهری بر اساس سند راهبردی که توسط معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور و با همکاری وزارتخانه های راه و ترابری، کشور و مسکن و شهرسازی، شورای عالی ستان ها و سایر دستگاههای ذیربط در سال دوم برنامه تهیه و به تصویب هیئت وزیران می رسد اقدام کند.


بر اساس تبصره این ماده مقرر می شد کلیه دستگاههای اجرایی و بخش غیر دولتی موظفند این بند را اجرا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها