بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افتتاح بخشی از پروژه یادگار امام به سمت جنوب در سال ۹۰

کد خبر: 5361 Print This Post
۲۳ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۵
افتتاح بخشی از پروژه یادگار امام به سمت جنوب در سال ۹۰

شهردار منطقه ۱۰ از افتتاح بخشی از پروژه یادگار امام به سمت جنوب در پایان سال ۹۰ خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از فارس، حسینی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه منطقه ۱۰ شهرداری تهران یکی از پرتراکم‌ترین مناطق شهر تهران است، گفت: از لحاظ بافت فرسوده شرایط خاصی در این منطقه حاکم است.

وی ادامه داد: ۵۳ درصد این منطقه بافت فرسوده شدید دارد.

شهردار منطقه ۱۰ با بیان اینکه هنوز شبکه آب و فاضلاب منطقه تکمیل نشده است، گفت: تا تیر سال ۹۰ شبکه آب و فاضلاب منطقه به جز دو مورد کامل می‌شود.

وی به بحث نشست ساختمان‌ها به دلیل نداشتن شبکه فاضلاب اشاره کرد و گفت: پلاک‌ها در این محدوده ریزدانه هستند و چاه‌ها نزدیک به هم و همین امر موجب نشست و ریزش ساختمان‌ها می‌شود.

حسینی نوسازی بافت فرسوده در این منطقه را از اولویت‌ها دانست و گفت: بهترین روش ایجاد بستر و فراهم کردن تسهیلات برای نوسازی است.

شهردار منطقه ۱۰ اضافه کرد: امسال حدود ۷۰ درصد پروانه‌های صادره در بافت فرسوده و ۳۰ درصد پروانه‌ها تجمیعی بوده است.

حسینی با بیان اینکه باید به ازای هر محله یک سرای محله ایجاد شود، گفت: تا پایان سال آینده، ۱۰ سرای محله در منطقه ایجاد می‌شود.

وی به ادامه ساخت بزرگراه یادگار امام به سمت جنوب اشاره کرد و گفت: کمی وقفه در کار ایجاد شده اما تا پایان سال آینده از آزادی تا میدان امام خمینی به طول هزار و ۸۰۰ متر مربع افتتاح و آماده بهره‌برداری می‌شود.

به گفته حسینی معارضین زیادی در طول این پروژه وجود دارد که رفع آنها مشکلاتی داشته است.

وی به مغازه نان سنگکی که یکی از معارضین این پروژه است اشاره کرد و گفت: مالک با شهرداری توافق کرده ولی بعد مشکلاتی ایجاد کرده و تاکنون ملک را تحویل نداده است. البته اقداماتی برای تخلیه ملک انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: شهرداری منطقه ۱۰ رتبه یک نوسازی را کسب کرده است.

یکی از خبرنگاران بعد از گفتن این خبر به شهردار منطقه ۱۰ گفت که جعفری شهردار منطقه ۹ هم مدعی بوده که آنها نیز رتبه نخست را کسب کرده‌اند.

حسینی در این باره گفت: آمار و ارقام وجود دارد و آمار نشان می‌دهد که منطقه ۱۰ و ۱۱ پیشتاز هستند و فاصله آنها با سایر مناطق بیشتر است.

شهردار منطقه ۱۰ در خصوص ساختمان پارکینگ‌های طبقاتی گفت: باید به سمت خصوصی‌سازی حرکت کنیم و کارها را برون سپاری کنیم با منابعی که در اختیار داریم نمی‌توانیم همه کارها را انجام دهیم.

وی با با اشاره به اینکه منطقه ۱۰ حدود ۳۵ هزار پارکینگ نیاز دارد گفت: در حال حاضر حدود بیست هزار کسری پارکینگ در این منطقه وجود دارد.

حسینی تصریح کرد: همچنین مدیریت شهری تهران به دنبال ایجاد مدیریت محله است و اینکه کارها را به سطوح پایین‌تر واگذار کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها