بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نظر دو عضو کمیسیون عمران درباره ادغام دو وزارتخانه ،مخالف و موافق

کد خبر: 5250 Print This Post
۲۱ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۵:۵۷
نظر دو عضو کمیسیون عمران درباره ادغام دو وزارتخانه ،مخالف و موافق

www.BanaNews.irنریمان: شهرسازی از وزارت مسکن به وزارت کشور منتقل شود

مقیمی: حجم کاری وزارت مسکن و وزارت راه بسیار بالا است و هم اکنون بسیاری از کارهای آنها زمین مانده است

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)طرح ادغام وزارتخانه‌های مسکن‌‌وشهرسازی با راه‌وترابری که از چند روز پیش با انتخاب وزیر مسکن به عنوان سرپرست وزارت راه رسما کلید خورد، باعث شده نمایندگان مجلس نظرات مختلف و حتی موافق و مخالف نسبت به این طرح وارد کنند.

رییس کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس در این باره به خبرگزاری‌مهر گفت: این موضوع امکان‌پذیر است و حتی می‌تواند وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات را هم شامل شود.

اما برای تحقق این امر باید وظایف شهرسازی وزارت مسکن به وزارت کشور سپرده شود، زیرا این وزارتخانه با ارتباط وسیعی که با شورا‌های شهر و استانداری‌ها دارد، به مشکلات شهرسازی واقف است.

محسن نریمان همچنین افزود: با ادغام این وزارتخانه‌ها حتی مسائل شهری و ترافیکی بهتر قابل حل است، ضمن اینکه امور و ساخت‌وسازهای ش هرهای کوچک هم می‌تواند به بنیاد مسکن واگذار شود.

همچنین یک عضو دیگر کمیسیون عمران با موضع‌گیری در مقابل طرح ادغام وزارتخانه‌های مسکن و راه گفت: وزارت راه و ترابری و وزارت مسکن سنخیتی با یکدیگر ندارند، اما اگر برخی می‌گویند این دو وزارتخانه عمرانی هستند باید بگویم که حجم بالای کار این دو وزارتخانه نشان می‌دهد که ادغام به صلاح نیست.

محمدحسین مقیمی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس افزود: باید دید دولت با چه استدلال و چه مبانی می‌خواهد دو وزارتخانه عظیم وزارت راه و وزارت مسکن را با هم ادغام کند. این دو وزارتخانه حجم کارشان بسیار بالا است؛ به‌طوری که هم اکنون که هر وزارتخانه دارای یک وزیر است، بسیاری از کارها روی زمین مانده است.

وی تاکید کرد: بخش مسکن و حمل‌ونقل جزو پر مشکل‌ترین بخش‌های کشور هستند، چرا که در حال حاضر در بخش حمل و نقل هوایی، ریلی، زمینی و در بخش مسکن در بخش شهرسازی و معماری اسلامی ایرانی که به تازگی مطرح شده، مشکلات عدیده‌ای وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرسازی رها شده است و وارد هر شهری که می‌شوید به هم ریختگی و ناهمگونی شهری به خوبی دیده می‌شود و از سوی دیگر بازسازی بافت‌های فرسوده نیز باقیمانده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد:‌ وزارت راه و ترابری نیز با مشکلات زیادی در بخش حمل‌ونقل ریلی، دریایی و زمینی مواجه است که اتفاقا هر کدام از این بخش‌ها نیازمند یک وزارتخانه مستقل و یک وزیر مستقل است.

دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها