بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انتشار ۱۴۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت آزادراه شمال

کد خبر: 486 Print This Post
۱۴ آذر ۱۳۸۹ | ۱۳:۲۴
انتشار ۱۴۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت آزادراه شمال

www.bananews.irاقدامات لازم برای انتشار ۱۴۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت آزاد راه تهران شمال نهایی شده و فقط منتظر مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار هستیم.

مدیرعامل کارگزاری بورس به گزین از انتشار ۱۴۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت آزادراه تهران شمال خبر داد و گفت: شرکت‌های بیمه سینا، پویای غرب، پالایشی قطران و نسوز نخ در بورس و فرابورس پذیرفته خواهند شد.

به گزارش بنا نیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا، محمدمهدی ناسوتی‌فرد با اشاره به دلایل راه‌اندازی تالار کارگزاری بهگزین اظهار داشت: اقدامات لازم برای انتشار ۱۴۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت آزادراه تهران شمال نهایی شده و فقط منتظر مجوز سازمان بورس واوراق بهادار هستیم.

وی افزود: این اوراق با ضمانت بانک ملی ایران و عرضه از سوی کارگزاری بانک ملی و بازارگردانی شرکت کارگزاری بورس بهگزین به بازار می‌آید و نرخ سود آن هم حدود ۱۷ درصد بدون جریمه شکست تعیین شده است.

ناسوتی‌فرد با بیان اینکه انتظار می‌رود طی یکی دو ماه آینده این اوراق پذیره‌نویسی شود به برنامه پذیرش ۴ شرکت در بورس و فرابورس اشاره و خاطر نشان کرد: در پی اخذ مجوز پذیرش شرکت‌ها از سازمان بورس، کارگزاری بورس بهگزین شرکت بیمه سینا با سرمایه ۴۰ میلیارد تومانی را در نوبت پذیرش دارد.

وی ادامه داد: علاوه براین شرکت “پویای غرب” تولیدکننده کابل‌های برق با پوشش آلومینیوم، “پالایشی قطران” با سرمایه ۹۰ میلیارد تومانی و “نسوز نخ “با سرمایه ۳ میلیارد تومانی در مراحل آماده‌سازی برای حضور در فرابورس قرار دارند.

مدیرعامل کارگزاری بورس بهگزین در ادامه اظهارات خود به دلایل راه‌اندازی تالار اختصاصی معاملات سهام که اول آذرماه همزمان با پنجمین سالگرد قانون بازار اوراق بهادار افتتاح شد، اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود شرکت‌ها و ارگان‌های مخلتف دولتی و خصوصی در مرکز شهر و همچنین به دلیل برنامه تغییر یا جمع‌آوری تالار اصلی معاملات بازار سهام (در خیابان حافظ) این تالار با هدف توسعه فرهنگ سهامداری راه‌اندازی شده است.

به گفته ناسوتی‌فرد در این تالار که مجهز به باجه بانک سینا و سامانه معاملاتی سهام است، کارگاه‌های آموزشی ۳۰ تا ۴۰ نفره برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه با اخذ مجوز فرابورس، بلوک ۶۰ میلیارد تومانی کشت و صنعت جیرفت عرضه و معامله شد، ادامه داد: در شرایطی موافقت اصولی سازمان بورس برای راه‌اندازی صندوق مشترک سرمایه‌گذاری سینا اخذ شده که طبق قانون توسعه ابزارها و بازارهای نوین مالی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسند. بنابراین به محض طی این مرحله، پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری سینا شروع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها