بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهره‌برداری از تونل دوم رخ در چهارمحال وبختیاری

کد خبر: 44682 Print This Post
۱۹ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۷:۳۸
بهره‌برداری از تونل دوم رخ در چهارمحال وبختیاری

http://www.bananews.ir/همزمان با سفر رییس‌جمهور به استان چهارمحال‌وبختیاری، تونل دوم گردنه رخ در محور ارتباطی استان اصفهان به شهرکرد بهره‌برداری شد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال وبختیاری در مراسم افتتاح این طرح عمرانی، طول تونل دوم رخ را یک هزار و ۵۰۰ متر با راه‌های طرفین تونل به طول ۱۲ کیلومتر اعلام کرد و گفت: دهانه و ارتفاع این تونل ۷/۷ متر با عرض ماشین رو ۹/۳۰ متر است و دو دستگاه تهویه پیش‌بینی شده است. علی علیخانی افزود: با بهره‌برداری از تونل دوم رخ، تونل اول به عنوان مسیر رفت و تونل دوم مسیر برگشت از اصفهان به شهرکرد پیش‌بینی شده است.
وی تصریح کرد: عملیات اجرایی تونل اول رخ در سال ۸۳ آغاز شد و در سال ۸۷ به بهره‌برداری رسید و عملیات تونل دوم که یکی از مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری است از خرداد ۸۸ آغاز شده بود. علیخانی افزود: برای اجرای این طرح، ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و آسان شدن رفت‌و‌آمد خودروها، برطرف شدن ۱۱۰ نقطه حادثه‌خیز، کاهش زمان سفر، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و تسهیل در ارتباط فلات مرکزی با بنادر جنوب از جمله مهم‌ترین مزیت‌های احداث این تونل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها