بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اتمام ساخت آزادراه تهران شمال تا ۴ سال دیگر/ برآورد اعتبار ۵۵۰۰ میلیارد تومانی

کد خبر: 44610 Print This Post
۱۸ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۳۰
اتمام ساخت آزادراه تهران شمال تا ۴ سال دیگر/ برآورد اعتبار ۵۵۰۰ میلیارد تومانی

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی در قطعه ۲ و ۳ آزادراه تهران – شمال، گفت: ساخت این دو قطعه با برآورد اولیه ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و در مدت ۴ سال از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء انجام می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد صادقی در گفتگو با مهر با اشاره به آغاز فعالیت عمرانی در قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران – شمال، اظهار داشت: عملیات اجرایی در این دو قطعه آغاز شده است و براساس قرارداد با قرارگاه خاتم الانبیاء باید در مدت ۴ سال به پایان برسد.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی از قطعه ۲ آزادراه شروع شده است، افزود: برآورد اولیه برای ساخت این دو قطعه ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است و در طول اجرای پروژه احتمال تغییر این رقم وجود دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص ساخت تونل از سوی بنیاد مستضعفان در قطعه ۲، اظهار داشت: بنیاد مجوزی برای ساخت این تونل در قطعه ۲ نداشت بنابراین وزارت راه هم پولی را بابت آن نمی پردازد و بنیاد می تواند در این رابطه با قرارگاه خاتم الانبیاء مذاکره داشته باشد.

صادقی تصریح کرد: بنیاد می تواند به عنوان پیمانکار دوم، کار خود را برای ساخت تونل در قطعه ۲ به پایان برساند زیرا وزارت راه اجازه کار را به آنها نداده بود بنابراین تعیین تکلیف ساخت این تونل برعهده قرارگاه خاتم الانبیاء است.

قطعه‌های دو و سه آزادراه تهران – شمال (شهرستانک – حد فاصل مرزن‌آباد) به طول ۷۰ طول‌ کیلومتر است که در طول این مسیر ۵۱ کیلومتر تونل احداث خواهد شد. با اتمام این پروژه مسیر کرج – چالوس از سه ساعت و نیم به یک ساعت و نیم کاهش پیدا می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها