بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افتتاح قطعه یک واریانت امامزاده هاشم با تاخیر

کد خبر: 44388 Print This Post
۱۲ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۹:۵۱
افتتاح قطعه یک واریانت امامزاده هاشم با تاخیر

http://www.bananews.ir/قطعه یک واریانت گردنه امامزاده هاشم که قرار بود زمستان ۹۱ تکمیل شود، صبح امروز – یکشنبه – با حضور رییس‌جمهور افتتاح شد و به عنوان بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای کشور تحت تردد وسایل نقلیه قرارگرفت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) با بهره‌برداری از بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای شمال کشور و حذف گردنه امامزاده هاشم فاصله ۲۱ کیلومتری منطقه پلور در استان مازندران تا آبعلی در استان تهران به ۱۲ کیلومتر کاهش یافت.

مسیر این جاده چهار کیلومتری از جنوب پلور و قبل از پل آبشار آغاز می‌شود و در پنج کیلومتری گردنه امامزاده هاشم وارد بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای کشور می‌شود.

 

برطرف شدن مهمترین گره ترافیکی محور هراز، برطرف شدن مشکلات زمستانی این محور که حدود ۷۰ درصد آن در گردنه امامزاده هاشم است، ارتقای مشخصات هندسی مسیر و حذف پیچ‌های با شعاع قوس پایین و کاهش شیب طولی مسیر، کاهش طول مسیر به میزان حدود ۹ کیلومتر، کاهش قابل ملاحظه زمان سفر با صرفه‌جویی ۳۰۰ میلیارد ریال در سال، کاهش مصرف سوخت و کاهش قابل ملاحظه سوانح جاده‌ای با صرفه‌جویی ۵۰۰ میلیارد ریال از جمله مزایای اجرای این طرح است.

قطعه یک این واریانت پیش از این قرار بود زمستان سال گذشته افتتاح شود که به تاخیر افتاد. قبلا اعلام شده بود قطعه دو واریانت گردنه امامزاده هاشم توسط قرارگاه خاتم و تا پایان دولت دهم ساخته می‌شود که امروز رییس‌جمهور دستور ساخت آن را اعلام کرد.

در نهایت با ساخت دو قطعه واریانت امامزاده هاشم و ساخت ۹ کیلومتر از کنارگذر رودهن، آزادراه پردیس به تونل امامزاده هاشم متصل می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها