بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بدهی ۲۵۸ میلیارد تومانی وزارت راه به بنیاد مستضعفان

کد خبر: 43396 Print This Post
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۷:۲۷
بدهی ۲۵۸ میلیارد تومانی وزارت راه به بنیاد مستضعفان

http://www.bananews.ir/نماینده بنیاد مستضعفان در آزادراه تهران- شمال با اشاره به بدهی ۲۵۸ میلیارد تومانی وزارت راه و شهرسازی به بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد آماده ساخت قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران- شمال است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رحمت الله صادقیان با اشاره به اینکه وزرات راه و شهرسازی بابت آزادراه تهران- شمال ۲۵۸ میلیارد تومان به بنیاد مستضعفان بدهکار است، گفت: قرارداد ساخت آزادراه تهران- شمال در سال ۷۳ منعقد شد اما در آن زمان این قرارداد به صورت ۵۰-۵۰ نبود اما در سال ۸۳ و براساس متمم قرارداد به صورت نصف به نصف میان بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی منعقد شد.

نماینده بنیاد مستضعفان در آزاد راه تهران- شمال افزود: در ابتدا قرار بود که از محل فروش زمین های حاشیه آزادراه هزینه های ساخت آن تامین شود اما به دلیل مخالفت سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری از این کار جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه دلیل کندی کار هم نبود منابع مالی برای پروژه بود، اظهار داشت: در زمان وزارت خرم در راه و ترابری متمم این قرارداد نوشته شد تا دولت هم ۵۰ درصد آورده داشته باشد.

صادقیان تصریح کرد: تا پایان سال ۸۳ آورده دولت ۱۳۹ میلیارد و آورده بنیاد مستضعفان ۲۶۶ میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به اینکه اگر هزینه ساخت قطعات ۲ و ۳ تامین شود بنیاد آمادگی ساخت این قطعات را دارد گفت: از دو سال پیش که احمد صادقی به عنوان مدیرعامل شرکت ساخت در وزارت راه مشغول به کار شد نامه ای به بنیاد ارایه کرد مبنی بر اینکه ساخت قطعات ۲ و ۳ ادامه پیدا نکرد.

نماینده بنیاد مستضعفان در آزادراه تهران- شمال با بیان اینکه بیشترین منابع اختصاص یافته به آزادراه در سال ۹۰ و۹۱ انجام گرفت، گفت: ساخت منطقه ۴ آزادراه تهران- شمال به پایان رسیده است و یک دستگاه تونل در منطقه ۲ از سوی بنیاد در حال ساخت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها