بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بدهی ۲۵۸ میلیارد تومانی وزارت راه به شرکت آزادراه تهران-شمال

کد خبر: 43366 Print This Post
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۱:۱۵
بدهی ۲۵۸ میلیارد تومانی وزارت راه به شرکت آزادراه تهران-شمال

http://www.bananews.ir/نماینده بنیاد مستضعفان در ساخت آزادراه تهران – شمال با بیان این‌که وزارت راه بدون رضایت ما نمی‌تواند بنیاد مستضعفان را از آزادراه تهران – شمال حذف کند، اعلام کرد:‌ وزارت راه و شهرسازی ۲۵۸ میلیارد تومان به شرکت آزادراه تهران – شمال بدهکار است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رحمت‌الله صادقیان امروز در نشستی خبری با توجه به اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ورود قرارگاه خاتم به قطعات دو و سه آزادراه تهران – شمال، اظهار کرد: هنوز این موضوع به بنیاد مستضعفان ابلاغ نشده است.

وی افزود: دولت در حال حاضر نزدیک به ۲۵۸ میلیارد تومان به شرکت آزادراه تهران – شمال به عنوان پیمانکار سازنده این آزادراه بدهکار است.

صادقیان خاطر نشان کرد: از سال ۷۳ که پروژه آزادراه تهران – شمال به صورت قرارداد بین وزارت راه و ترابری وقت و بنیاد مستضعفان بسته شد، مقرر شده بود بنیاد مستضعفان هزینه ساخت این آزادراه را از زمین‌های حاشیه آزادراه تامین کند، به صورتی که در این مسیر مکان‌های مختلفی ساخته و از درآمد آن بهره ببرد اما سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با این طرح مخالفت کرد.

واگذاری ساخت قطعات ۲ و ۳ آزادراه به قرارگاه خاتم هنوز اعلام نشده است

نماینده بنیاد مستضعفان در ساخت آزادراه تهران – شمال افزود: در زمان وزارت مهندس خرم در وزارت راه و ترابری وقت در سال ۸۳ متممی به قرارداد بین وزارتخانه و بنیاد مستضعفان اضافه شد که طی آن مقرر شد هزینه ساخت آزادراه تهران – شمال به صورت ۵۰ – ۵۰ از سوی دو طرف قرارداد تامین شود.

وی افزود: قرار بود ۱۵ سال پس از آغاز به کار ساخت، پیمانکار آزادراه تحویل دهد اما هنوز ۱۵ سال از سال ۸۳ که آغاز کار و تامین منابع مالی است، نگذشته است.

صادقیان با بیان این‌که سال ۹۰ وزارت راه و شهرسازی طی نامه‌ای کتبی به بنیاد اعلام کرد “در قطعات دو و سه به جز ساخت تونل البرز هیچ اقدامی انجام نشود” گفت: هنوز چیزی مبنی بر خروج بنیاد از قطعات دو و سه و تحویل آن به قرارگاه خاتم ابلاغ نشده است.

وزارت راه نمی‌تواند بنیاد مستضعفان را از آزادراه تهران – شمال حذف کند

 نماینده بنیاد مستضعفان در ساخت آزادراه تهران – شمال با بیان این‌که معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است “مقصر اصلی تاخیر در ساخت آزادراه تهران – شمال، بنیاد مستضعفان است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۸۳ وزارت راه و شهرسازی ۱۳۹ میلیارد تومان و بنیاد مستضعفان ۲۶۶ میلیارد تومان به پروژه آزادراه تهران- شمال تزریق کردند.

وی با بیان این‌ پرسش که آیا در حال حاضر نقشه‌های قطعات دو و سه طراحی شده است؟ گفت: وزارت راه و شهرسازی نمی‌تواند بدون رضایت ما، بنیاد مستضعفان را از پروژه حذف کند زیرا بنیاد شریک ۵۰ درصدی پروژه است.

صادقیان تاکید کرد:‌ بنیاد مستضعفان آمادگی ساخت قطعات دو و سه آزادراه تهران – شمال را در صورت وجود منابع مالی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها