بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش نرخ حمل‌ونقل جاده‌ای تا پایان اردیبهشت

کد خبر: 43151 Print This Post
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۰:۴۰
افزایش نرخ حمل‌ونقل جاده‌ای تا پایان اردیبهشت

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: فعلا افزایش نرخ سوخت در نرخ حمل و نقل عمومی جاده‌ای اعمال نمی‌شود اما با توجه به افزایش قیمت لوازم و خدمات مورد نیاز شرکت‌های حمل‌ و نقل جاده‌ای تا پایان اردیبهشت قیمت حمل و نقل بار و مسافر در این بخش افزایش می‌یابد که میزان این افزایش قیمت از نرخ تورم بیشتر نخواهد بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شهریار افندی‌زاده – رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای – در گفت‌وگو با ایسنا گفت: میزان افزایش نرخ بلیت اتوبوس و کرایه اتومبیل در سال ۹۲ بیشتر از نرخ تورم نخواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به تورم موجود در جامعه، قیمت همه خدمات مورد نیاز شرکت‌های حمل‌ و نقل جاده‌ای افزایش یافته که این امر هزینه‌های مورد نیاز برای سرویس‌دهی به مسافران جاده‌ای را بالا برده است.

وی افزود: در جلساتی با کانون‌های خدماتی و مسافری درباره‌ی میزان افزایش نرخ بلیت اتوبوس و کرایه کامیون در سال جاری مذاکراتی انجام شده است و این اقدام هم‌چنان برای رسیدن به نتیجه نهایی ادامه دارد.

افندی‌زاده با بیان این‌که طی چند روز آینده و قبل از پایان اردیبهشت‌ماه، میزان افزایش نرخ بلیت اتوبوس و کرایه کامیون مشخص خواهد شد، ادامه داد: میزان افزایش نرخ بلیت اتوبوس بر هماهنگی با شرکت‌های خدمات مسافری و با توجه به منافع مسافری تصویب و اعلام می‌شود.

رییس سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای تاکید کرد: میزان افزایش قیمت بلیت حمل و نقل جاده‌ای از مقدار نرخ تورم بیشتر نخواهد بود.

افندی‌زاده با اشاره به احتمال افزایش ۳۸ درصدی نرخ سوخت کشور، گفت: افزایشی که تا پایان اردیبهشت‌ماه در قیمت بلیت اتوبوس و نرخ بلیت کامیون اعمال خواهد شد، ارتباطی به افزایش نرخ بنزین ندارد.

به گفته نماینده تام‌الاختیار وزارت راه و شهرسازی در ستاد هدفمندی یارانه‌ها پس از تصویب نرخ سوخت و حامل‌های انرژی در مجلس و ابلاغ از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها باید میزان تاثیر افزایش سوخت در خدمات حمل‌ و نقل جاده‌ای به صورت کارشناسی بررسی شود که آیا لازم است نرخ سوخت را بر قیمت بلیت اعمال کرد یا خیر؟

وی افزود: در حال حاضر تاثیر نرخ تورم بر لوازم یدکی خودروها و هزینه‌های شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای در نرخ بلیت اتوبوس و کرایه کامیون اعمال خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: پس از تعیین میزان افزایش نرخ بلیت اتوبوس و کرایه کامیون این رقم باید به تایید سازمان‌های دولتی برسد و مجوز‌های لازم برای اعمال آن در بلیت‌ها اخذ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها