بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افتتاح ۱۵۰ کیلومتر از آزادراه حرم تا حرم در خرداد ۹۲

کد خبر: 41884 Print This Post
۱۹ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۷:۵۵
افتتاح ۱۵۰ کیلومتر از آزادراه حرم تا حرم در خرداد ۹۲

http://www.bananews.irمدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از پایان ساخت ۱۵۰ کیلومتر از آزادراه حرم تا حرم در خرداد ۹۲ خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد صادقی – معاون وزیر راه و شهرسازی – در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تاکنون عملیات ساخت ۵۵ درصد از ۱۵۰ کیلومتر آزادراه قم- خراسن رضوی (حرم تا حرم) انجام شده است.

وی گفت: برآورد هزینه این بخش از پروژه حرم تا حرم ۳۰۰ میلیارد تومان بود که در حال حاضر چهار – پنج اکیپ راه‌سازی به صورت جدی در این پروژه فعالیت می‌کنند.

آزادراه حرم تا حرم به عنوان بزرگترین پروژه تاریخ کشور نامیده شده است چراکه این طول این پروژه ۱۰۰۰ کیلومتر بوده و استان‌های قم، تهران، سمنان و خراسان رضوی را به یکدیگر پیوند می‌دهد و دو کلان‌شهر مذهبی مشهد و قم، نقاط شروع و پایان این آزادراه هستند.

در طول مسیر ۱۰۰۰ کیلومتری آزادراه حرم تا حرم، سبزوار یکی از شهرهای اصلی مسیر بوده که در محدوده‌ی حریم شهری از یک ورودی و خروجی مناسب برخوردار است.

قرار است آزادراه حرم تا حرم از زمین‌های حد فاصل شهر سبزوار تا شهرک توحید عبور کند و پارک شهدای گمنام، فرهنگسرای بزرگ امام رضا(ع) دو جاذبه مهم گردشگری شهر سبزوار در مجاورت این آزادراه قرار می‌گیرند.

این آزاد‌راه یکی از ۴۲ طرح مهر ماندگار شرکت ساخت و توسعه‌ی زیربناهای حمل‌ونقل کشور است که از محل اعتبارات طرح مهر ماندگار اجرا می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها