بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کنسرسیوم ایرانی از قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران – شمال کنار کشید

کد خبر: 40809 Print This Post
۳۰ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۲:۱۵
کنسرسیوم ایرانی از قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران – شمال کنار کشید

http://www.bananews.irوزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که افزایش ۳۱ درصدی نرخ بلیت قطار تنها به شرکت رجاء مربوط می‌شود و دیگر شرکت‌ها اجازه افزایش ندارند، اعلام کرد: کنسرسیوم ایرانی از کار در قطعات دو و سه آزادراه تهران – شمال کنار کشید.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم افتتاح تقاطع غیر همسطح خاورشهر با محور امام رضا (ع) در جمع خبرنگاران در پاسخ به ایسنا درباره اظهار نظر اخیر وی درباره وضعیت آزادراه تهران – شمال گفت: از زمان حضور من در دولت، از بخش خصوصی خواستیم با تشکیل کنسرسیوم برای انجام قطعات دو و سه آزادراه تهران – شمال وارد شوند اما دوستان در بنیاد مستضعفان پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم و فعالیت خود در قطعه یک و چهار را نپذیرفتند؛ بنابراین کنسرسیوم عقب کشید.
نیکزاد با تاکید بر این‌که بنیاد مستضعفان شریک وزارت راه و شهرسازی در ساخت آزادراه تهران – شمال است، گفت: بنیاد باید ساخت قطعه دو و سه را انجام می‌داد؛ اگر پول ندارد، اعلام کند و عقب بکشد اما نه کنار می‌رود و نه اعلام می‌کند پول ندارد.
به گفته وی کنسرسیومی که برای حضور در قطعات دو و سه آزادراه تهران – شمال اعلام آمادگی کرده بود، از شرکت‌هایی بود که در زمینه ساخت آزادراه در کشور تجربه داشتند.
من اگر جای بنیاد بودم ، آزادراه تهران – شمال را می‌ساختم
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که من اگر جای بنیاد بودم ساخت این پروژه را انجام می‌دادم، گفت: در حال حاضر قطعات دو و سه آزادراه تهران شمال فعال نیست.
به گفته نیکزاد، قطعه چهار آزادراه تهران – شمال از مرزن‌آباد به چالوس برای عید ۹۲ افتتاح می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به ایسنا مبنی بر اینکه مشکل فاینانس پیمانکار چینی قطعه یک آزادراه حل شده است یا خیر؟ گفت: این مشکل حل شده و چینی‌ها در حال فعالیت هستند تا با ساخت این قطعه، ۶۰ کیلومتر مسیر تهران – شمال کاهش یابد.
افزایش ۳۱ درصدی نرخ بلیت قطار ، فقط برای شرکت رجاء است
وی درباره افزایش ۳۱ درصدی نرخ بلیت‌های شرکت مسافری رجاء گفت: شرکت مسافری رجاء پس از واگذاری به تامین اجتماعی به عنوان یک شرکت خصوصی ریلی شناخته می‌شود و باید قیمت بلیت آن به قیمت دیگر شرکت‌های خصوصی نزدیک شود.
نیکزاد تاکید کرد: افزایش ۳۰ درصدی نرخ بلیت رجاء فقط مربوط به این شرکت است و دیگر شرکت‌ها اجازه افزایش قیمت بلیت را ندارند.
وزیر راه و شهرسازی با یادآوری افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس برای ایام نوروز و بازگشت نرخ آن پس از تعطیلات نوروز، تاکید کرد: مراقب هستیم نرخ بلیت هواپیما افزایش نیابد همچنان که نرخ حمل و نقل دریایی هم افزایش نخواهد یافت.
۲ افتتاح بزرگ مسکن مهر تا پایان سال
وی با اشاره به دو افتتاح بزرگ مسکن مهر تا پایان سال در کشور، گفت: ساخت چهار میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در برنامه قرار دارد که تاکنون دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد آن افتتاح شده و تا پایان سال نیز تعداد واحدهای افتتاح شده مسکن مهر امسال به یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد می‌رسد و در شش ماهه‌ی ابتدای سال ۹۲ نیز ۸۹۰ هزار واحد دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.
نیکزاد درباره سرمایه هزینه شده برای ساخت تقاطع خاورشهر با محور امام رضا(ع)، اظهار کرد: اعتبار این طرح با تملک اراضی اطراف و هزینه عمرانی ۱۸۰ میلیارد ریال شد که با کمک شهرداری‌ها تامین شد.
وزیر راه و شهرسازی به تحویل سند قراردادی ۸۰ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس اشاره کرد و گفت: این واحدها در حال حاضر به مرحله سقف رسیده‌اند و در تلاش هستیم زودتر از زمان موعود آنها را واگذار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها