بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احداث سالانه ۶۴۸ کیلومتر بزرگراه در کشور

کد خبر: 4056 Print This Post
۰۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۵۴
احداث سالانه ۶۴۸ کیلومتر بزرگراه در کشور

www.BanaNews.irطول بزرگراه‌های احداث شده طی دو سال اخیر در وزارت راه و ترابری تاکنون به‌طور متوسط، سالیانه ۶۴۸ کیلومتر بوده است در حالی که این مقدار بیش از دو برابر میانگین سالانه ۱۱ سال قبل از آن است.

به گزارش بنانیوز بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت راه، طول بزرگراه‌های احداث شده از دوسال گذشته تاکنون به طور متوسط، سالیانه ۶۴۸ کیلومتر است در حالی که این مقدار در دوره ۱۱ساله (از سال ۱۳۷۶تا ۱۳۸۷) ۲۷۱٫۲ کیلومتر بوده است. بنابراین عملکرد وزارت راه و ترابری در دوسال اخیر ۲٫۴ برابر ۱۱میانگین سال گذشته بوده است.

همچنین طول راه‌های اصلی احداث شده از سال ۸۷ تا ۱۳۸۹ به طور متوسط، سالیانه ۶۲۲ کیلومتر است در حالی که میانگین این مقدار از سال ۱۳۷۶تا ۱۳۸۷، به میزان ۴۰۳٫۴ کیلومتر بود بنابراین طی دو سال اخیر وزارت راه و ترابری ۱٫۵ برابر زمان‌های گدشته راه اصلی ساخته است.

طول آزاد راه‌های احداث شده در دو سال اخیر تاکنون به طور متوسط، سالیانه ۱۳۲کیلومتر است در حالی که این مقدار در دوره ۱۱ ساله گذشته ۸۵ کیلومتر بود که نشان می‌دهد در دوره اخیر ۵/۱ برابر دوره‌های گذشته آزاد‌راه احداث شده است.

بنابراین گزارش اهم پروژه‌های بهره‌برداری شده در خصوص احداث راه در دو سال اخیر در بخش آزادراه‌ها شامل آزادراه قزوین- رشت به طول ۱۳۸ کیلومتر، آزادراه خر‌م‌آباد – پل زال به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزاد راه تهران – پردیس به طول ۲۳ کیلومتر، پل میان گذر دریاچه ارومیه ( باند اول در سال ۱۳۸۷ و باند دوم در سال ۱۳۸۹ مورد بهره برداری قرار گرفت)، آزاد راه ساوه – همدان به طول ۱۷۵ کیلومتر که ۶۰ کیلومتر باند برگشت در سال ۱۳۸۸ و باند رفت در سال ۱۳۸۹ بهره برداری شده است.

همچنین‌ پروژه‌های بسیاری در وزارت راه و ترابری در دست اجرا است که از اهم آنها شامل آزادراه کنار گذر شمالی مشهد به طول ۷۲ کیلومتر، آزادراه تبریز – ارومیه به طول ۱۲۴کیلومتر، آزادراه پل‌زال – اندیمشک به طول ۴۹ کیلومتر و آزادراه کنار کذر شرقی اصفهان به طول ۹۰ کیلومتر، است.

عملیات اجرایی قطعه سوم آزاد راه زنجان – تبریز ( بستان آباد – تبریز ) به طول ۳۰ کیلومتر نیزبه‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها