بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ خرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 18 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش سهمیه سوخت را درخواست کرده‌ایم

کد خبر: 4026 Print This Post
۰۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۲۸
افزایش سهمیه سوخت را درخواست کرده‌ایم

www.BanaNews.irمدیر عامل اتحادیه سواری کرایه بین شهری کشور با بیان این‌که برای ارائه خدمات به مسافران ستاد نوروزی تشکیل می‌هیم، گفت: در این شرایط مشکل ما سهمیه سوخت است که اگر افزایش یابد رانندگان با کار بیشتر می‌توانند جبران گرانی‌ها را کنند.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، رحمت‌ حاج محمدعلی با اشاره به این‌که سهمیه سواری‌های کرایه کشور ۷۵۰ لیتر با قیمت ۴۰۰ تومان تعیین شده است، اظهار کرد:‌ درخواست افزایش سهمیه به هزار و ۲۰۰ لیتر را ارائه کرده‌ایم اما هنوز جوابی نگرفته‌ایم.

وی با اشاره به این‌که پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مانند گذشته کارمان را انجام داده‌ایم و همکاری‌های لازم را کرده‌ایم، تصریح کرد: قیمت‌ها از ۱۷ تا سقف ۲۰ درصد افزایش یافته است و تا نوروز افزایش نخواهیم داشت.

مدیرعامل اتحادیه سواری کرایه گفت: از آنجا که فصل زمستان است نمی‌توانیم به صورت دقیق برآورد کنیم که میزان تقاضا کاهش می‌یابد یا نه اما به نظر می‌رسد به میزان کمی تعداد مسافران کاهش یافته که دلیل آن مشخص نیست به عبارت دیگر در وضعیت عادی می‌توانیم برآورد کنیم که تقاضا کاهش یافته یا خیر.

وی با اشاره به این‌که عمر ناوگان به طور متوسط پنج سال است،تصریح کرد: حدود ۳ هزار خودرو فرسوده داریم که برای نوسازی ثبت‌نام کرد‌ه‌اند و اگر تسهیلات پرداخت شود، خودروهای جدید جایگزین می‌شوند.

جاج محمد علی اضافه کرد: تسهیلات در گذشته زیر نظر ستاد تبصره ۱۳ پرداخت می‌شداما اکنون ستاد سوخت برای تاکسی‌ها تسهیلات با سود ۱۴ درصد را در نظر گرفته که اگر پرداخت شود سه هزار خودرو را به‌سرعت نوسازی می‌کنیم.

مدیر عامل اتحادیه سواری کرایه با اشاره به این‌که ممکن است تعدادی از مسافران این بخش با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به استفاده از اتوبوس رو بیاورند اما در مقابل باید تعدادی از افرادی که از ماشین‌های شخصی استفاده می‌کردند به ما مراجعه می‌کنند.

وی با ابراز امیدواری از این‌که تقاضای مسافران کاهش نیابد، گفت: حمل و نقل روستایی(روستا به شهر) به اتحادیه سواری و مینی‌بو‌س‌رانی کشور واگذار شد و سعی داریم با با کمک سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای این بخش را نیز ساماندهی می‌کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها