بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تکمیل ۳ قطعه از آزادراه ارومیه – تبریز تا ۲ سال آینده

کد خبر: 40229 Print This Post
۱۹ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۱۶
تکمیل ۳ قطعه از آزادراه ارومیه – تبریز تا ۲ سال آینده

http://www.bananews.irبا ساخت آزاد‌راه ارومیه _ تبریز ضمن پیوستن مرکز استان آذربایجان غربی به شبکه‌ی آزاد‌راهی کشور، شهرهای تبریز و ارومیه نیز با استفاده از این آزاد‌راه به هم متصل می‌شوند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد رواسانی اصل _ مدیر عامل شرکت احداث، نگهداری و بهره‌برداری آزاد‌راه ارومیه _ تبریز – از سرمایه‌گذاری ۳۶۰۰ میلیارد ریالی این شرکت به عنوان بخش خصوصی این پروژه گفت: این‌ آزاد‌راه به طول ۱۳۴ کیلومتر توسط این شرکت در حال ساخت است.
وی هدف اصلی اجرای این پروژه را اتصال مرکز استان آذربایجان غربی به شبکه آزاد‌راهی کشور دانست و گفت: امنیت سفرهای جاده‌ای، صرفه‌جویی اقتصادی، کاهش موارد مختلف از جمله مصرف سوخت و روغن، انتشار گازهای آلاینده، زمان سفر و حمل‌ بار، تصادفات و استهلاک وسایل نقلیه از دیگر دستاورد‌های با اهمیتی است که این پروژه به دنبال دارد.
رواسانی اعلام کرد: هم‌اکنون قطعات یک، دو و چهار این پروژه در حال اجرا است که با پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا دو سال آتی به اتمام می‌رسد. هم‌چنین مراحل ساخت دو قطعه ۳سه و پنج آن در حال مطالعه تکمیلی است.
مدیر عامل شرکت احداث، نگهداری و بهره‌برداری آزاد‌راه ارومیه _ تبریز در باره اجرای قطعه پنج این آزادراه گفت: در ابتدا قرار بود این قطعه به موازات جاده موجود آذر‌شهر _ تبریز احداث شود اما با هماهنگی‌های انجام شده این قسمت از ناحیه جنوبی تبریز به شبکه‌ی آزاد‌راهی تبریز _ زنجان متصل خواهد شد که این امر موجب کاهش مسافت ۲۰ تا ۲۵ کیلومتری از مسیر آزاد‌راه ارومیه به تهران و نیز کاهش چشمگیر بار ترافیکی پرحجم کمربندی شهید کسایی تبریز و در نهایت کاهش زمان سفر می‌شود.
وی ضمن اشاره به اشتغالزایی این پروژه افزود: با اجرای این طرح برای بالغ بر هزار نفر به‌طور مستقیم و حدود ۲۰۰۰ نفر به طور غیرمستقیم کار ایجاد شده و می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها