بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پرداخت ۶ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران راه

کد خبر: 39986 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۲۰
پرداخت ۶ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران راه

http://www.bananews.ir/مدیر عامل شرکت ساخت با اشاره به بهره‌برداری از ۴۲۴ کیلومتر راه اصلی، ۴۱۵ کیلومتر بزرگراه و ۴۰ کیلومتر آزاد‌راه در دهه فجر، از پرداخت ۶ میلیارد تومان مطالبات پیمانکار در بزرگراه تهران-فیروزکوه-قائم‌شهر-ساری خبر داد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد صادقی در گفت‌وگو با فارس درباره عملیات تکمیل بزرگراه تهران ـ رودهن ـ فیروزکوه ـ قائم شهر ـ ساری، اظهار داشت: این مسیر بزرگراهی مسیر اصلی و شریانی حیاتی در شمال کشور است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه پیشرفت مطلوبی دارد، ادامه داد: سال گذشته مسیر بزرگراه از تهران تا فیروزکوه بهره‌برداری شد، امسال هم از فیروزکوه تا گردنه گدوک حوالی پل سفید افتتاح و گردنه صعب‌العبور و برف‌خیز گدوک حذف شد.

صادقی ادامه داد: در حال حاضر از پل سفید تا قائم شهر عملیات اجرایی تکمیل بزرگراه در قالب ۵ قطعه با پیشرفت مطلوبی درحال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا ۶ میلیارد تومان مطالبات پیمانکار را در این پروژه پرداخت کنیم، تصریح کرد: امیدواریم این پروژه بزرگراهی تا قبل از دولت دهم، تکمیل و بهره‌برداری شود.

* اجرای ۹ پروژه آزادراهی و ۱۸ پروژه بزرگراه و راه اصلی در قالب مهر ماندگار

صادقی با اشاره به اینکه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وظایف حاکمیتی سنگینی که همان ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل است بر عهده دارد، گفت: این پروژه‌های پرهزینه نیازمند بودجه قابل توجه و سنگینی است که تامین منابع از راه‌هایی جز بودجه دولتی را غیرقابل اجنتاب می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: رویکرد اصلی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در راستای کاهش تصدی‌گری ‌و گسترش نقش حاکمیتی خود از طریق فراهم آوردن تمهیدات لازم جهت افزایش مشارکت و نقش بخش خصوصی است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل افزود: اجرای ۹ طرح آزادراهی به طول ۶۵۲ کیلومتر، ۱۸ طرح بزرگراه و راه اصلی به طول ۲ هزار و ۸۴۷ کیلومتر و ۱۰ طرح راه آهن به طول یک هزار و ۸۸۳ کیلومتر از عمده‌ترین پروژه‌های مهر ماندگار دولت است که با تامین منابع به ارزش حدود ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تا پایان دولت دهم به بهره برداری می‌رسد.

صادقی یادآور شد: در سال جاری علاوه بر بودجه عمومی از سایر منابع مانند فروش سهام کارخانجات دولتی، تهاتر، روش اجرای پروژه به صورت EPCF و BOT، فروش اوراق مشارکت به ارزش حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز استفاده شده است تا این پروژه‌ها به سرانجام برسند.

* بهره‌برداری از ۴۲۴ کیلومتر راه اصلی، ۴۱۵ کیلومتر بزرگراه و ۴۰ کیلومتر آزاد‌راه در دهه فجر

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در ایام‌الله دهه مبارک فجر نیز پروژه‌هایی زیادی در بخش ریلی و آزاد‌راهی افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل یادآور شد: جمع راه‌های اصلی آماده افتتاح دهه فجر ۴۲۴ کیلومتر با اعتبار ۱۹۵۰ میلیارد ریال است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: همچنین طی این ایام ۴۱۵ کیلومتر بزرگراه با اعتبار ۴۷۵۹ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت: همچنین جمع کل آزادراه‌ها‌ی آماده بهره‌برداری در دهه فجر ۴۰ کیلومتر با اعتبار ۳۱۹۲ میلیارد ریال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها