بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کار آسفالت‌ریزی جاده‌ی ترانزیت زنجان – ابهر نیمه‌کاره ماند

کد خبر: 39239 Print This Post
۰۱ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۱:۵۱
کار آسفالت‌ریزی جاده‌ی ترانزیت زنجان – ابهر نیمه‌کاره ماند

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان از نیمه کاره ماندن آسفالت‌ریزی جاده ترانزیت به علت گرانی قیر خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) «حافظ باباپور» در جمع خبرنگاران، گفت: ۵ کیلومتر از آسفالت‌ریزی جاده ترانزیت زنجان – ابهر از طرف زنجان انجام شده است که به علت کمبود اعتبارات و گران شدن قیر که در طی دو هفته اخیر ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است، عملیات آسفالت‌ریزی متوقف شد.

وی افزود: نگهداری راهها یکی از حساسترین و پرهزینه‌ترین کارهای اداره‌کل راه و شهرسازی است. امسال از محل اعتبارات استانی ۷ میلیارد تومان و از محل اعتبارات ملی ۵ میلیارد تومان برای این موضوع در نظر گرفته شده است که به علت کمبود نقدینگی عملیات راه‌داری و آسفالتریزی کند پیش می‌رود.

باباپور خاطرنشان کرد: حدود ۹۰ کیلومتر از آزادراه زنجان – قزوین آسفالت‌ریزی شده و امسال نیز ۲۸۸ هزارتن آسفالت‌ جاده‌های اصلی و آزاد‌راه‌ها انجام شده است که نسبت به سال گذشته رشد ۵ برابری را نشان می‌دهد.

وی اظهار کرد: در حوزه‌ی راه و شهرسازی ۵ پروژه‌ی «مهرماندگار» وجود دارد که یکی از آنها بیمارستان ۳۲ تختخوابی ایجرود است که بیش از ۹۰ درصد ساختمان آن تکمیل شده است و آماده تحویل به دانشگاه علوم پزشکی است و سازمان مجری نیز آسانسور را نصب و قسمتی از رمپ ورودی را مسقف خواهد کرد.

این مقام مسوول تصریح کرد: در پروژه‌های «مهرماندگار» ۴ پروژه مربوط به حوزه راهست که دو تقاطع غیرهمسطح نورین و سجاس که جزو نقاط حادثهخیز هستند حذف شوند که برای تقاطع نورین حدود ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است و تاکنون با پیشرفت ۶۵ درصد ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص اعتبار داشته است و تقاطع سجاس نیز به ۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با پیشرفت ۶۰ درصد حدود ۱۵۰ میلیون تومان تخصیص اعتبار داشته است.

وی یادآور شد: ۷۴ راه روستایی به طول ۴۲۵ کیلومتر باید آسفالت‌ریزی شود که در سطح اعتبارات ملی برای راه‌های روستایی اعتباری وجود ندارد و این پروژهها استانی هستند. بزرگترین پروژه‌ی «مهر ماندگار» احداث بزرگراه سلطانیه – قیدار- کبودرآهنگ است که حوزه‌ی استحفاظی استان ۱۰۵ کیلومتر با اعتبار مورد نیاز ۲۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تخصیص اعتبار شده است و با برآوردهای جدید به اعتباری بیش از این میزان نیاز است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها