بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جاده قزوین- الموت-تنکابن سال آینده افتتاح می شود

کد خبر: 3568 Print This Post
۲۹ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۲۱
جاده قزوین- الموت-تنکابن سال آینده افتتاح می شود

مدیرکل راه و ترابری استان قزوین گفت: جاده قزوین – الموت – تنکابن در سه ماه نخست سال آینده به بهره‌برداری می رسد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از روابط‌عمومی اداره کل راه و ترابری استان قزوین، محمد امین نصراللهی‌زاده افزود: با ساخت این جاده ضمن اتصال استان‌های مازندران و قزوین سالانه حدود ۱۷میلیارد تومان در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌شود.

وی ادامه داد: با تکمیل جاده قزوین – الموت -‌ تنکابن ارتباط استان قزوین با مازندران برقرار می‌شود و ضمن خروج از بن‌بست روستاهای مسیر، کاهش بار ترافیکی جاده‌های منتهی به شمال کشور نیز محقق می‌شود.

مدیرکل راه و ترابری استان قزوین گفت: اعتبار پیش‌بینی شده برای ساخت این جاده حدود ۳ هزار میلیارد ریال برآورد شده است که در سال ۸۸، مبلغ ۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای اجرای این طرح پیش‌بینی و اختصاص یافت و از منابع استانی نیز ۱۸ میلیارد ریال به آن پرداخت شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت طرح، امسال خوشبختانه ۱۴۴ میلیارد ریال از منابع ملی، ۴۰ میلیارد ریال از منابع استانی و ۶۰ میلیارد ریال از سوی دفتر مقام معظم رهبری برای تسریع در عملیات اجرایی این طرح اختصاص یافت.

مدیرکل راه و ترابری استان قزوین از اجرای مناسب این جاده اظهار رضایت کرد و گفت: تاکنون ۸۰ درصد عملیات خاکبرداری با حجم ۱۰میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب انجام شده و پیشرفت فیزیکی مسیر نیز به ۵/۴۵ درصد رسیده است.

نصراللهی‌زاده یادآور شد: مسافران استان‌های همدان، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، کرمانشاه، لرستان و کردستان می‌توانند به جای استفاده از جاده هراز، فیروزکوه و چالوس از این مسیر استفاده کرده و به ترافیک مسیرهای قبلی نیز دچار نشوند.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود روزانه بیش از ۵ هزار دستگاه خودرو در این مسیر تردد کنند که به دلیل مسافت کم و چشم‌اندازهای مسیر این ترافیک هر سال افزایش می‌یابد.

مدیرکل راه و ترابری استان قزوین اظهار کرد: مسیر ۳۳۰ کیلومتری قزوین به تنکابن با احداث این جاده با ۱۷۲ کیلومتر کاهش به ۱۵۸ کیلومتر خواهد رسید و مسافران دو ساعت زودتر به مقصد خود در مازندران می‌رسند.

وی تصریح کرد: با کاهش قابل توجه مسافت این مسیر، سالانه و با احتساب بنزین ۴۰۰ تومانی حدود ۱۷۰ میلیارد ریال در مصرف سوخت خودروها صرفه‌جویی می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها