بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آغاز عملیات اجرایی آزاد راه اصفهان- شیراز

کد خبر: 3184 Print This Post
۲۳ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۰۲
آغاز عملیات اجرایی آزاد راه اصفهان- شیراز

کلنگ آغاز عملیات اجرایی آزاد راه اصفهان- شیراز از دو شهر اصفهان و شیراز به طور همزمان به زمین زده شد.www.BanaNews.ir

در مراسم آغاز عملیات اجرایی این پروژه از طرف اصفهان، صمصام‌ شریعت، معاون عمرانی استانداری اصفهان گفت: با اجرای پروژه‌ آزادراه اصفهان – شیراز، مسیر این دو استان و در نهایت استان‌های جنوبی کشور در حدود ۱۳۶ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای اقتصاد، شریعت کاهش تصادفات و صرفه جویی در سوخت و تقویت کریدور شمال به جنوب کشور را از جمله مزایای اجرای این طرح عنوان کرد.

وی گفت: هزینه ساخت این آزادراه ۷۵۰ میلیارد تومان است که با مشارکت بخش دولتی و خصوصی هزینه می‌شود.

هوشنگ عشایری، مدیرکل راه و ترابری استان اصفهان نیز هدف از اجرای این پروژه را، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل به خصوص جاده ای دانست.

وی طول این پروژه را ۲۱۰ کیلومتر عنوان کرد و ادامه داد: این پروژه به صورت سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و دولتی در دو قطعه ۱۰۵ کیلومتری به صورت همزمان در مدت ۳ سال انجام می‌گیرد.

وی به ویژگی‌های این طرح اشاره کرد و گفت: با احداث این آزادراه ۱۴۰کیلومتر مسیر اصفهان به شیراز و دسترسی به جنوب کشور کوتاه می‌شود و نزدیک به ۲ ساعت کاهش فاصله زمانی را دربر دارد، ضمن اینکه توجیه اقتصادی، ایمنی و سهولت تردد، کاهش مصرف سوخت و تلفات جاده‌ای را به همراه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها