بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تمهیدات نوروزی پلیس برای رانندگان

کد خبر: 26107 Print This Post
۲۳ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۶:۵۶
تمهیدات نوروزی پلیس برای رانندگان

http://www.bananews.ir/با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، رییس پلیس راهور ناجا روز گذشته در یک نشست خبری درباره اقدامات پلیس در نوروز ۹۱ توضیحاتی ارائه کرد و در ضمن خبر داد که طرح نوروزی پلیس از ۲۵ اسفند ماه شروع شده و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت. به گفته سردار اسکندر مومنی، برخی اقدامات سختگیرانه نیز برای رانندگان در نظر گرفته شده است تا از این رهگذر تعداد تصادفات کاهش یابد؛ برای همین منظور از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی و نیز دارای نقص فنی در جاده‌ها جلوگیری خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) همچنین پلیس با سرعت، سبقت، انحراف به چپ، حرکت از شانه خاکی و استفاده نکردن از کلاه و کمربند ایمنی برخورد جدی خواهد کرد. به گفته سردار مومنی، تمهیدات تشویقی هم برای رانندگان قانونمدار تعیین شده است و رانندگانی که دارای نمرات منفی هستند، در صورتی که از ۲۵ اسفند تا ۲۰ فروردین مرتکب تخلف نشوند، نمرات منفی آنها پاک می‌شود. به گزارش مهر، سردار اسکندر مومنی در نشست خبری خود با بیان اینکه استفاده از بازرسان نامحسوس یکی از مفاد قانون جدید است، گفت: در نوروز از گزارش‌های بازرسان برای جریمه استفاده می‌کنیم و با استفاده از سیستم‌های الکترونیکی و وجود بازرسان حضور پلیس به صورت شبانه‌روزی می‌شود. سردار مومنی با اشاره به اینکه از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در نوروز جلوگیری می کنیم، تاکید کرد: علاوه بر جلوگیری از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی، خودروهای دارای نقص فنی نیز در صورت رفع نکردن عیوب خودرو نمی‌توانند در جاده‌ها تردد کنند که از رانندگان می خواهیم قبل از تردد در جاده‌ها از ایمنی خودرو به ویژه ترمز آن اطمینان حاصل کنند.

مومنی از کنترل کمربند ایمنی خودروها خبر داد و تاکید کرد: پلیس با جدیت استفاده از کمربند ایمنی در تمامی معابر برون شهری را پیگیری می‌کند. ۷۰ درصد مرگ و میر جاده‌ای به علت ضربه به سر و شکستگی استخوان رخ می‌دهد و در صورتی که از کمربند ایمنی استفاده شود، میزان تلفات بسیار کاهش می‌یابد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها