بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عملیات اجرایی احداث آزاد‌راه اصفهان – شیراز آغا‌ز شد

کد خبر: 2382 Print This Post
۱۳ دی ۱۳۸۹ | ۱۳:۲۰
عملیات اجرایی احداث آزاد‌راه اصفهان – شیراز آغا‌ز شد

www.BanaNews.irمراسم کلنگ‌زنی آزادراه شیراز-اصفهان امروز با حضور وزیر راه و ترابری و معاونان وی، مسئولان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نمایندگان مجلس و جمعی مسئولان محلی انجام شد.

‌به گزارش بنانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، حمید بهبهانی که در مراسم کلنگ زنی آزادراه شیراز-اصفهان در شهرستان بیضاء استان فارس سخن می‌گفت، درباره این مسیر، اظهار داشت: آزاد‌راه اصفهان – شیراز حد فاصل ایزدخواست تا محدوده طرح تفصیلی شهر شیراز به طول حدود ۲۱۰ کیلومتر به صورت چهار خطه طراحی و فاصله اصفهان – شیراز را بیش از ۱۳۰ کیلومتر کوتاه می‌کند و سالیانه بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال کاهش هزینه ناشی تلفات و تصادفات جاده‌ای را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: با احداث آزاد راه شیراز-اصفهان شاهد کاش ۱۳۵ کیلومتری مسیر این دو شهر و ۱۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی در مصرف سوخت در سال خواهیم بود.

بهبهانی اعلام کرد: تا سه سال گذشته ۱۵۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور ساخته شده است در حالی که هم اکنون قرارداد ساخت ۳۰۰۰ کیلومتر آزادراه بسته شده است که شامل آزادراه‌های حرم تا حرم، همت – کرج، سیرجان – بندرعباس و از این قبیل است.

‌وزیر راه و ترابری اظهار داشت: احداث آزادراه شیراز- اصفهان در ۴۰ سال پیش مد نظر قرار گرفت و تا‌کنون عملیات اجرایی صورت نگرفته بود که با هماهنگی و همکاری لازم توسط وزارت دفاع و بانک تجارت امروز شاهد کلنگ زنی این پروژه هستیم.

‌وی افزود: مقام معظم رهبری، رییس جمهور‌، نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان بر اهمیت توسعه زیربناهای حمل و نقل و به‌خصوص توسعه شبکه ریلی در کشور واقف هستند و بر ایجاد نهضت ریلی در کشور تاکید دارند.

‌بههبانی بیان کرد: امروز با کلنگ زنی آزاد راه شیراز – اصفهان شاهد تکمیل قطعه سوم بیجار – همدان، راه آهن مراغه – میاندوآب، قطعه سوم آزادراه زنجان – تبریز و آزادراه تهران – پردیس هستیم.

‌وی ادامه داد: در روزهای آینده نخستین کارخانه لکوموتیو‌سازی ایران در کرج افتتاح می‌شود که در نوع خود در کشور بی‌نظیر است و کارخانه ایرالکو در حال حاضر ریل باس خودکشش تولید و در شبکه ریلی به ارائه خدمات می پردازد.

‌وزیر راه و ترابری خاطرنشان کرد: هدفمند کردن یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح اقتصادی کشور در طول تاریخ در ۱۵ روز گذشته پس از پنج سال بحث و بررسی به اجرا گذاشته شد و باید با توجه به منافع ملی اقدام به صرفه‌جویی در مصرف انرژی کرد تا ایران اسلامی در تارک دنیا بدرخشد.

بنابراین گزارش طرح ملی آزاد راه شیراز- اصفهان با اعتباری بالغ بر هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال و با مشارکت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت راه وترابری و همچنین مشارکت بخش خصوصی طی مدت چهار سال به بهره برداری خواهد رسید.

عملیات اجرایی این طرح در دو قطعه مجزا و از منطقه تنگ‌خیاره شهر صدرا تا سده شهرستان اقلید و همچنین از سده شهرستان اقلید تا ایزدخواست شهرستان آباده آغاز می‌شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها