بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

راهکارهای دولت برای افزایش بهره وری در حمل و نقل

کد خبر: 22868 Print This Post
۱۷ دی ۱۳۹۰ | ۰۷:۵۰
راهکارهای دولت برای افزایش بهره وری در حمل و نقل

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان راهکاری این وزارتخانه در زمینه افزایش بهره وری در بخش حمل و نقل، گفت: با مدیریت شرکت های حمل و نقل حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد یکسر خالی در حمل و نقل کالا در کشور کاهش یافت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شهریار افندی زاده در گفتگو با مهر با اشاره به افزایش بهره وری در بخش حمل و نقل، اظهار داشت: در فاز اول هدفمندی یارانه ها به طور متوسط قیمت حمل و نقل ۱۵ درصد افزایش یافت و به همین جهت افزایش بهره وری دراین بخش در دستور کار قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه کاهش یکسری خالی بار یکی از برنامه های این وزارتخانه برای افزایش بهره وری بوده است، گفت: با مدیریت شرکتهای حمل و نقل حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد یکسر خالی در حمل و نقل کالا در کشور کاهش یافت.

وی افزود: ایجاد درگاه ملی بار از دیگر برنامه های وزارت راه برای افزایش بهره وری است که در این راستا باید سامانه توزیع الکترونیکی بار برای اتصال پایانه های بار و مراکز تولید، مصرف و بنادر به اجرا درآید تا کاهش یکسر خالی را به دنبال داشته باشد.

نماینده تام الاختیار وزارت راه در ستاد هدفمندی یارانه ها تصریح کرد: هم اکنون ۵ پایانه بزرگ کشور (بندرعباس، بندر امام خمینی، پایانه تهران، اصفهان و مشهد) به این سامانه تجهیز شدند.

افندی زاده به اجرای شبکه اطلاعات در این بخش اشاره کرد و افزود: در این روش اطلاعات مربوط به واردات، صادرات، تولید و مصرف بارها از طریق وزارتخانه های مربوطه در اختیار ناوگان قرار میگیرد تا مبدا و مقصد وسیله نقلیه مشخص باشد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به برنامه این سازمان برای افزایش سرنشین در بخش مسافری، اظهار داشت: افزایش خدمات در شرکتهای مسافربری، استفاده از سیستم های اینترنتی، پیش فروش و برنامه ریزی برای شرکتهای خدماتی از برنامه های این سازمان در بخش مسافری است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها