بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۵ فروردین، ۱۳۹۷ | Sunday, 25 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

استقرار اکیپ‌های راهداری در جاده‌ها و تجهیز راهدارخانه‌ها

کد خبر: 19943 Print This Post
۱۴ آبان ۱۳۹۰ | ۰۸:۵۸
استقرار اکیپ‌های راهداری در جاده‌ها و تجهیز راهدارخانه‌ها

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آمادگی اکیپ‌های راهداری برای فصل سرما، گفت: حدود۱۶ دستگاه هواشناسی فعال در گردنه‌های کشور نصب شده است که تا اواسط سال آینده به۶۰ دستگاه می‌رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر شهریار افندی‌زاده ـ رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ـ در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اگرچه طرح زمستانی از۲۰ آذر ماه آغاز می‌شود، شروع فصل سرما با توجه به اخبار هواشناسی از دو هفته گذشته تمام نیروهای راهداری را در جاده‌های کشور بسیج و جلسه‌ای با۲۰ استان سردسیر کشور برگزار کرده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که کلیه نیروهای ما در راه‌های کشور مستقر هستند، افزود:از۱۹۸ هزار کیلومتر آزادراه، بزرگراه، راه‌های اصلی، فرعی و روستایی ، ۲۶ هزار کیلومتر راه‌های شریانی است که بیشترین ترافیک را دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که تلاش داریم در سال جاری حدود هزار و۱۴۰ اکیپ با بیش از ۱۱ هزار پرسنل راهداری را در راه‌های کشور مستقر کنیم، تصریح کرد:با توجه به توان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای حدود۵۵۰ دستگاه ماشین‌آلات به دستگاه‌های ما اضافه شده است و در مجموع با هفت هزار و۵۵۰ دستگاه ماشین آلات در راه‌های کشور مستقر هستیم.

وی با اشاره به این‌که حدود ۵۰۲ گردنه داریم که ۵۲ گردنه بسیار حساس و برف‌گیر هستند، افزود:خوشبختانه با اطلاعاتی که از راه‌های کشور داریم تمام نیروهای راهدار در جاده‌های کشور مستقر هستند و هدف ما این است که هیچ راهی بسته نشود.

افندی زاده در ادامه خاطرنشان‌کرد:به دلیل ریزش‌های احتمالی از کوه‌، ممکن است برخی راه‌ها به صورت موقت بسته شود که مردم می‌توانند از طریق مرکز مدیریت راه‌های کشور، سامانه گویای ۱۴۱، سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۱ و سایت www.iran 141.ir اطلاعات کافی از وضعیت راه‌ها کسب کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به این‌که در کنار ۶۲۵ راهدارخانه نسبت به استقرار ماشین آلات راهدای و گشت‌های راهداری اقدام کرده‌ایم، اظهار کرد: در سال جاری بیش از۶۵۰ هزار تن مخلوط شن و نمک را در آشیانه‌ها مستقر کرده‌ایم.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از مجهز شدن برخی راهدارخانه‌ها برای استقرار مسافران در صورت نیاز خبر داد و گفت: تلاش کرده‌ایم که از دستگاه آب و نمک پاش نیز استفاده کنیم که تاثیر بسیاری در بازگشایی راه‌ها دارد.

وی به استفاده از دستگاه‌های هواشناسی جاده‌ای اشاره و تصریح کرد:حدود ۱۶ دستگاه هواشناسی فعال در گردنه‌های کشور نصب شده است که تا اواسط سال آینده به۶۰ دستگاه می‌رسد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها