بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تغییر سیستم حمل و نقل جاده‌ای به ریلی

کد خبر: 19622 Print This Post
۰۴ آبان ۱۳۹۰ | ۰۸:۱۰
تغییر سیستم حمل و نقل جاده‌ای به ریلی

http://www.bananews.ir/رئیس کل گمرک ایران تغییر سیستم حمل و نقل کشور از جاده ای به ریلی را پیشنهاد کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر کمتر از ۵ درصد حمل و نقل کشورمان ریلی و ۹۵ درصد به صورت جاده ای است که با تغییر این رویه جلوی قاچاق کالا گرفته می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عباس معمارنژاد در گفتگو با مهر با بیان اینکه گمرک در بخش حمل و نقل کالا برای توسعه اقتصادی کشور، کمک به ترانزیت را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: ترانزیت یا عبور خارجی کالا خود منجر به توسعه سیستم و شبکه حمل و نقل کشور می شود.

رئیس کل گمرک ایران افزود: با توجه به موقعیت حساس و جغرافیای ویژه کشور، امکان ترانزیت حجم بالایی از کالاها از کشور وجود دارد. سال گذشته حدود ۱۰ میلیون تن کالا از کشورمان ترانزیت شده است که این امر خود باعث توسعه سیستم حمل و نقل کشور شده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: معتقدم که سیستم حمل و نقل کشور باید از جاده ای به سمت ریلی حرکت کند، متاسفانه در حال حاضر کمتر از ۵ درصد حمل و نقل کشورمان ریلی و ۹۵ درصد به صورت جاده ای است که این امر تبعات انسانی و زیست محیطی به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم بخش عمده ای از حمل و نقل را از طریق ریلی انجام دهیم، جلوی بسیاری از کالاهای قاچاق را می گیریم، زیرا امکان خارج کردن کالا را از بین می بریم.

معمارنژاد از برنامه ریزی برای توسعه سیستم حمل و نقل از طریق اختصاص تسهیلاتی برای ترانزیت کالا خبرداد و عنوان کرد: گمرک از ترانزیت واقعی و ترانزیت به کشورهای مقصد مانند تاجیکستان، ارمنستان، افغانستان، عراق و آذربایجان حمایت می کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها