بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Saturday, 21 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تدوین سند حمل ونقل استان هرمزگان

کد خبر: 18979 Print This Post
۲۰ مهر ۱۳۹۰ | ۱۰:۰۸
تدوین سند حمل ونقل استان هرمزگان

http://www.bananews.ir/سند توسعه استان هرمزگان با همکاری و مشارکت دستگاه‌های مرتبط با حوزه حمل و نقل تهیه و تدوین شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) خداداد مقبلی با اعلام این خبر اظهار کرد: این سند با همکاری مشاورین مجرب، کارشناسان و مدیران کل ادارات زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی تدوین و برای طرح در کارگروه و شوراهای تخصصی آماده شده است.

وی افزود: سند حمل و نقل استان ابتدا در کارگروه امور زیربنایی طرح و در صورت لزوم اصلاح و سپس در شورای برنامه‌ریزی تصویب می‌شود؛ همچنین سند حمل و نقل به عنوان سند راهبردی برنامه‌های اجرایی و توسعه‌ای جایگاه ویژه‌ای دارد و عامل مهمی برای حرکت هدفمند جامع و پویا در جهت دستیابی به اهداف ملی و استانی خواهد بود .

رییس شورای حمل و نقل استان هرمزگان در ادامه محور بندرعباس – مجتمع بندری شهید رجایی را یکی از محورهای پرترافیک و مهم دانست و گفت: میزان تردد در این محور بسیار بالاست و هم اکنون طول مسیر رفت و بخشی از مسیر برگشت تعریض شده، اما به دلیل مشکلات اعتباری ۵ کیلومتر مسیر برگشت آن باقی مانده است.

وی با انتقاد از فعالیت نادرست و واگذاری برخی اماکن خدماتی تجاری کنار جاده در محور شهید رجایی بیان کرد: به رغم اقدامات و هزینه‌های بالایی که جهت تعریض محور انجام شده اما به دلیل تجمع و پارک بدون ضابطه در مقابل فروشگاه‌ها و مراکز کارگاهی، ترافیک و بی‌نظمی را درمحور مذکورشاهد هستیم که این روند نیازمند اصلاح جدی است.

مدیرکل راه و ترابری هرمزگان در پایان با اشاره به توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی و توسعه و احداث کارخانجات در استان خاطرنشان کرد: با این روند میزان جابجایی کالا و مسافر افزایش چشمگیری خواهد داشت؛ لذا وزارت راه توسعه و بهسازی محورها و همچنین افزایش ظرفیت و دو خطه کردن خطوط ریلی با هدف ظرفیت‌سازی برای ترافیک ایمن ادامه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها