بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۵ تیر، ۱۳۹۷ | Tuesday, 26 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهره برداری کامل از بزرگراه سیرجان ـ بندرعباس تا پایان امسال

کد خبر: 18976 Print This Post
۲۰ مهر ۱۳۹۰ | ۰۹:۳۴
بهره برداری کامل از بزرگراه سیرجان ـ بندرعباس تا پایان امسال

http://www.bananews.ir/مدیر کل راه و ترابری استان هرمزگان گفت: ۹۰ درصد بزرگراه بندرعباس ـ سیرجان از مصوبات مهم دور نخست سفر هیات دولت به هرمزگان اجرا شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) خداداد مقبلی با بیان اینکه بزرگراه بندرعباس ـ سیرجان ۳۰۰ کیلومتر طول دارد که ۲۳۵ کیلومتر آن در حوزه هرمزگان و ۶۵ کیلومتر آن در حوزه استان کرمان است، اظهار کرد: ساخت این بزرگراه از سال ۸۴ آغاز شده است و تا پایان امسال از آن بهره برداری کامل می شود.

مدیر کل راه و ترابری هرمزگان با اشاره به اینکه برای ساخت بزرگراه بندر عباس ـ سیرجان تاکنون دو هزار میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر نیاز است، تصریح کرد: با بهره برداری از بزرگراه بندرعباس ـ سیرجان مشکل ترافیک وسایل نقلیه سبک وسنگین در این مسیر ترانزیتی برطرف می شود.

وی ادامه داد: مهمترین بخش جاده بندرعباس سیرجان به ساخت تونل جدید تنگه زاغ به نام راهدار فداکار خلیل شهسواری اختصاص داشت.

مقبلی خاطرنشان کرد: این تونل به طول هزار و ۲۳۸ متر در قطعه سوم جاده ترانزیتی بندرعباس ـ سیرجان ۷۵ متر پائین تر از تونل قدیمی تنگه زاغ ساخته شده است.

مدیر کل راه و ترابری هرمزگان با اشاره به اینکه روزانه نزدیک به ۴۵ هزار دستگاه خودرو از جاده در رهگذر شمال جنوب عبور می کند، اضافه کرد: با بهره برداری از این تونل بار ترافیک این جاده از ۵ به ۲ ساعت کاهش یافته است.

وجود مجتمع بزرگ بندری شهید رجایی در غرب بندر عباس که ۷۰ درصد مبادلات دریایی و مرزی کشور از آن صورت می گیرد موجب ترافیک سنگین در مسیر بندر عباس ـ سیرجان شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها