بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهره برداری از یک هزار و۳۲۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه درسال جاری

کد خبر: 18217 Print This Post
۰۵ مهر ۱۳۹۰ | ۱۱:۲۸
بهره برداری از یک هزار و۳۲۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه درسال جاری

http://www.bananews.ir/معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ، از بهره برداری یک هزار و ۳۲۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه در سال جاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور،’خیرالله خادمی’ افزود:هم اکنون پنج هزار و ۴۳۸ کیلومتر بزرگراه و سه هزار و ۹۵۲ کیلومتر ساخت و بهسازی راه اصلی در دست اجراست که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده یک هزار و ۳۲۰ کیلومتر از این پروژه ها در سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: از مجموع پروژه های پیش بینی شده برای بهره برداری در امسال حدود ۴۵۷ کیلومتر آن در نیمه اول سال به بهره برداری رسیده و هم اکنون زیر عبور قرار دارد.

معاون ساخت و توسعه راهها، بزرگراه های ساوه- سلفچگان- قم- گرمسار به طول ۶۰ کیلومتر، میانه- میاندوآب به طول ۳۲ کیلومتر، شهرضا- سرمت به طول ۲۰ کیلومتر و انار- سیرجان- بندرعباس به طول ۶۳ کیلومتر را از جمله پروژه های افتتاح شده در نیمه نخست سال جاری عنوان کرد.

وی همچنین گفت: در سال گذشته احداث یکهزار و ۲۷۶ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه در دستور کار قرار گرفت که از این میزان یک هزار و ۱۴۸ کیلومتر آن به بهره برداری رسید و تنها حدود ۱۰۰ کیلومتر از این میزان به سالجاری موکول شد.

خادمی پیشرفت مجموع پروژه های در دست اجرا در بخش راه و بزرگراه را ۴۵ درصد برآورد کرد و افزود: برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها باید اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به این پروژه ها اختصاص یابد.

وی در عین حال گفت:تمامی این پروژه ها تأییدیه کمیسیون ماده ۳۲ را دریافت کرده و ردیف اعتباری نیز برای آنها درنظر گرفته شده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها