بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سامانه اطلاعات جغرافیایی راه‌های روستایی رونمایی شد

کد خبر: 1785 Print This Post
۰۵ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۱۸
سامانه اطلاعات جغرافیایی راه‌های روستایی رونمایی شد

www.BanaNews.ir‌تهران- ازسامانه سیستم اطلاعات جغرافیایی راه‌های روستایی به منظور ایجاد ساختار علمی و مهندسی و تدوین طرح جامع راه‌های روستایی ، دروزارت راه و ترابری رونمایی شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا، این سامانه پس از دریافت لایه‌های اطلاعاتی متعدد از قبیل اطلاعات جمعیتی روستاها بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ ، اطلاعات معادن کشور،اطلاعات پل‌ها و ابنیه خاص ،اطلاعات مناطق چهارگانه محیط زیست تدوین شده است.

بر این اساس برداشت زمینی وضعیت راه‌های روستایی به وسیه موقعیت یاب (GPS )از سال ۱۳۸۰ آغاز شد و در ۹ ماه اخیر با فعالیت پیگیر ۴۹ کارشناس در مرکز و استان‌ها به مرحله بهره برداری رسید.

این سامانه که با پایش اطلاعات ۱۸۵ هزار کیلومتر انواع راه‌های روستایی تهیه شده ، با نقشه‌های ماهواره ای و عکس‌های هوایی سازمان نقشه برداری تطبیق داده شده است.

بر اساس این گزارش طی اجرای این پروژه نرم افزاری ضمن به هنگام سازی اطلاعات و تکمیل راه‌های ثبت نشده و رفع نواقص، برنامه ریزی برای استفاده از GIS در شبکه (وب) شده است.

ساماندهی اطلاعات شبکه راه‌های روستایی،ایجاد توپولوژی شبکه راه‌های روستایی شامل ارتباط راه با راه و راه با روستا، طراحی و پیاده سازی سامانه‌ای در خصوص مدیریت بر اطلاعات راه‌های روستایی و روستاها از اهداف اجرای این پروژه ذکر شده است.

همچنین ثبت و ویرایش گزارش پیشرفت پروژه‌های نگهداری راه‌ها ،مدیریت بر حوادث راه‌های روستایی و نقاط پرحادثه از دیگر اهداف اجرای این پروژه نرم افزاری به شمار می رود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها