بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

موافقت رئیس جمهور با ارائه ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنف حمل و نقل

کد خبر: 1764 Print This Post
۰۵ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۷
موافقت رئیس جمهور با ارائه ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنف حمل و نقل

www.BanaNews.irبازرس کانون سراسری رانندگان گفت: پنج روز پیش مقرر شد به یک میلیون و ۸۰۰ هزار عضو صنف حمل و نقل مبلغ ۱۰ میلیون تومان و در واقع جمعأ به تمامی اعضا ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات‌ پرداخت شود که رییس‌جمهور این رقم را ‌به ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش داد.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، حسین زندی طی نشست خبری در خصوص تأثیر اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بر حمل و نقل، اظهار داشت: اتحادیه حمل و نقل استان تهران از ماه‌ها قبل از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، جلسات مختلفی را برگزار می‌کرد و برای اجرای این قانون در آماده‌باش کامل بود.

وی با تأکید بر اینکه در تمامی جلسات از مسئولان دولتی خواستیم که حمل و نقل ستاد مشخصی داشته باشد تا مدیریت متمرکز در آن انجام شود، افزود: در حال حاضر بخشی از انجمن‌های حمل و نقلی تحت پوشش انجمن‌های صنفی، بخشی دیگر تحت پوشش اتحادیه‌ها و بخش دیگر نیز تحت پوشش وزارت کار قرار دارند که قطعا در این‌باره موازی‌کاری‌هایی صورت می‌گیرد.

بازرس کانون سراسری رانندگان خاطرنشان کرد: در این راستا که وزارت کشور مسئولیت هماهنگی سیاست‌های حمل و نقل کشور را برعهده دارد، در جلسات پیشین از ر‌یس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت خواستیم در این‌باره مدیریت متمرکزی پیاده شود و هر صنف در زیرمجموعه هر ارگانی قرار نگیرد.

زندی خاطرنشان کرد: در راستای هماهنگی بیشتر بین اصناف حمل و نقلی، تأکید شده بود که ستادی ایجاد شود و تمام اعضای اصناف حمل و نقل در ستاد مذکور عضو باشند.

رییس انجمن صنفی شمیرانات با انتقاد از اینکه آمار مشخص و دقیقی از تعداد ناوگان حمل و نقل نداریم تا مسئولان برای تحویل سوخت به طور دقیق ثبت‌نام انجام دهند، اظهار داشت: در واقع نمی‌توان آمار دقیقی از تعداد کامیون‌ها، کشنده‌ها، وانت‌ها و کمپرسی‌ها ارائه داد.

بازرس کانون سراسری رانندگان با بیان اینکه تشکیل ستاد مشخص در خانه حمل و نقل یکی از الزامات این سیستم است، اظهار داشت: رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت پیشنهاد ما را در این باره قبول کرد و آن را ضروری دانست.

* لزوم کاهش مالیات‌های حمل و نقل

رییس اتحادیه حمل و نقل استان تهران تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰۰ هزار کامیون در کشور وجود دارد که با در نظر گرفتن خانواده‌های آنها حداقل دو میلیون نفر با این شغل سر و کار دارند که لازم است در راستای حمایت از آنها پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، بسته‌های حمایتی اجرا شود.

بازرس کانون سراسری رانندگان با اشاره به اینکه سیستم حمل و نقل خود می‌تواند بزرگ‌ترین وزارتخانه داشته باشد، افزود: مالیاتی که از حمل و نقل دریافت می‌شود در مقایسه با دیگر اصناف قابل مقایسه نیست؛ رانندگان ما چندین برابر کارمندان دولت مالیات می‌دهند اما سیستم منسجمی ندارند در حالی که باید تمامی شقوق حمل و نقل اعم از دریایی، زمینی، ریلی و هوایی مدیریت شوند.

رییس اتحادیه حمل و نقل استان تهران با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد کالای کشور توسط ناوگان حمل و نقل جابه‌جا می‌شود، اظهار داشت: هیچ ستادی در این سیستم وجود ندارد تا حقوق خود بر دولت و حقوق دولت را بر خود معین کند.

زندی با اشاره به اینکه کاهش مالیات‌های حمل و نقل، فشار بر این بخش را پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تعدیل می‌کند، اظهار کرد: طی دو ماه گذشته بیش از ۳۰ جلسه با رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور برگزار و اعلام شد که نظرات انجمن‌ها در مورد اجرای این قانون مثبت است اما اشکالاتی نیز وجود دارد.

بازرس کانون سراسری رانندگان افزود: با این وجود صدا و سیما تنها از چند نفر از رانندگان درباره این قانون اطلاع‌‌جویی می‌کند و مشکلات اجرایی آن را کاملأ برای رانندگان برطرف شده جلوه می‌دهد در حالی که باید گفت نظریات چندین نفر قطعأ نظرات چهار هزار راننده نیست.

* هنوز لاستیک تعاونی را دریافت نکرده‌ایم

رییس اتحادیه حمل و نقل استان تهران، خاطرنشان کرد: نرخ سوخت، ۷ الی ۱۲ درصد بر روی هزینه حمل تاثیر دارد و این در حالی است که نباید قیمت سایر اقلام مصرفی ناوگان نظیر روغن و لاستیک افزایش داشته باشد.

زندی با اشاره به اینکه مسئولان تاکید کرده‌اند که قیمت لاستیک و سایر اقلام پرمصرف خودرو افزایش نمی‌یابد، اذعان داشت: تاثیر این میزان قیمت سوخت بر هزینه حمل و نقل در حالی است که میزان قیمت کالاهای مصرفی ناوگان افزایش نیابد.

رییس اتحادیه حمل و نقل استان تهران ادامه داد: رییس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت از طرف رییس جمهور به رانندگان قول داده است لاستیک و روغن مورد نیاز ناوگان را به قیمت مصوب اسفند ۱۳۸۸ به دست رانندگان برساند.

رییس تعاونی حمل و نقل استان تهران با انتقاد از وعده‌های مکرر مسئولان در این‌باره، اظهار داشت: قرار بود لاستیک خودرو به قیمت اسفند‌ماه سال ۸۸ به اتحادیه‌ها تحویل شود که با جلوگیری از افزایش کاذب قیمت، التهاب و دلهره از مردم گرفته شود اما این امر هنوز اجرا نشده است.

* رانندگان را به صبر و تحمل دعوت کرده‌ایم

رییس اتحادیه حمل و نقل استان تهران‌ ادامه داد: ۱۵ روز پیش پس از صحبت با اعضای اتحادیه به آنها اعلام کردیم که هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته باشند و دولت خود افزایش قیمت‌ها را اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: با وجود آنکه اعضای اتحادیه بارها اعلام کردند که با افزایش قیمت سوخت کرایه‌های قبلی تامین هزینه‌های آنها را نمی‌کند، اما آنها را به صبر و تحمل بیشتر دعوت کرده‌ایم.

رییس اتحادیه حمل و نقل استان تهران ادامه داد: با این وجود در چندین استان همانند هرمزگان و قزوین، کامیون‌ها در اعتراض به افزایش قیمت نفت‌گاز یک روز بارگیری نکرد‌ند اما پس از یاری خواستن از آنها، دوباره فعالیت خود را آغاز کردند.

* ارائه تسهیلات ۲۵۰ میلیارد تومانی به یک میلیون و ۸۰۰ هزار عضو صنف حمل و نقل

رییس اتحادیه حمل و نقل استان تهران با اشاره به اینکه دولت یک میلیون و ۸۰۰ هزار عضو صنف حمل و نقل را شناسایی کرده است، اظهار داشت: پنج روز پیش مقرر شد به هر عضو ۱۰ میلیون تومان تسهیلات ارائه شود و در واقع جمعأ به تمامی اعضا ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شود.

زندی تصریح کرد: این مبلغ تسهیلات را برای تصویب پیش رییس‌جمهور بردیم که وی مبلغ آن را ‌به ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش داد که شامل تسهیلاتی است که به اصناف حمل و نقلی کمک می‌کند.

وی توضیح داد: این رقم خارج از تسهیلات ۴۰۰ هزار تومانی تا یک میلیون تومانی است که در کارت شارژ رانندگان ذخیره می‌شود.

رییس اتحادیه حمل و نقل استان تهران، خاطرنشان کرد: در سیستم حمل و نقل درون‌شهری قیمت‌ها توسط سازمان بازرگانی قیمت‌گذاری می‌شود و سالانه یک بار به دلیل افزایش تورم این قیمت‌ها تغییر می‌کند.

زندی خاطرنشان کرد: در سیستم حمل و نقل برون‌شهری قیمت‌ها اغلب توافقی است که باید صرفه اقتصادی برای صاحبان ناوگان داشته باشد تا عملیات حمل و نقل را به طور بهینه انجام دهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها